Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCO és enyhe IR-rel mennyire...

PCO és enyhe IR-rel mennyire sikerul az inszeminacio? Most jottek meg a inzulin eredmenydeim nem ad orvossagot, csak az Inofolicot javasolta.

Figyelt kérdés

2014. ápr. 1. 08:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
az inofolic jó, viszont ha nincs kezelve az IR (étrend és sport) addig kicsi az esély a sikerre. Sokan több siekrtelen lombik után leszenk soontán babaásak a 3-as kezeléssel (gyógyszer. étrend, sport) Ha nincs más gond akkor 99%-unk spontán babaás lesz. Érdemes lenne elmenned a mensmentisbe, nekem is ott derült ki hogy hiába nem vészes az inzulinom a cukorm nem jól reagál még a terhelésre. Ezt sem a meddöségi orvos sem nögyógyászok nem figyelték. rá sme néztek arra hogy a cukor hogy áll.
2014. ápr. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
ja lés még egy fontos dolgot kihagytam. Az inofolicnál jobban megéri ha külön veszel inozitol port és szedsz mellé folsvaat. Igy a 125 napra elegendő por 8500 Ft. A inofolic pedig havi 12000 Ft. 16 hét folyamatos használat szükséges az eredményért. Én a vitaltrendnél rendeltem a 500g inozitolt.
2014. ápr. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Hármas kezelés nélkül ne vágj bele szerintem :(


velem végigcsináltattak egy pár inszemet és lombikot. Majd kerestem egy jó endokrinológust, 9 hónap kezelés után (háromhavonta nézték az eredményt) pöpec értékeim lettek, és a következő hónapban már nem jött meg. A fiam 5 hónapos :)

Helyes kezeléssel nagyon sokunknak nem kell inszem, sem lombik :)

Az enyhe IR is IR (nekem is azt mondták, hogy ez nem jelent semmit, nem okoz gondot az inszemnél)

2014. ápr. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat.endokrinológus az pajszmirigy doki?Dietazom ,de a testmozgas az nagyon nem megy...
2014. ápr. 1. 10:34
 5/15 anonim ***** válasza:

nem, az endokrinológus :)

(nem tudom, milyen az a pajzsmirigy-doki, pedig nekem például a pajzsmirigyem is alulműködik) :)

2014. ápr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nálam a PCO gyanú már régóta fennállt, de egy doki sem vizsgálta tovább az okát, hanem rögtön hormonokkal akartak tömni. Amikor gyermeket szerettem volna, már egyáltalán nem menstruáltam, így elmentem egy meddőségi klinikára, ahol szerencsémre igen tapasztalt orvosok dolgoztak, és első vizsgálatnak az inzulin rezisztenciára irányulót végezték el, és ki is derült, hogy ez a gond. Rögtön meforal-diéta-mozgás combó lett belőle, és 3 hónap múlva már sikerült a teherbe esés. Előbb nem is javasolják, mivel az IR nem csak a fogantatásba szól bele, de a korai terhességek megtartásának esélyét is csökkenti. A Meforal szedését ilyenkor a 12. hétig javasolják. Ha nem fogantam volna meg spontán, addig az insemet (ez lett volna a következő lépés) sem végezték volna el feleslegesen, amíg be nem áll a normál anyagcsere. Szerintük is pl sok lombik elkerülhető lett volna, és felesleges, ha a nőgyógyászok megfelelően kezelik az IR-es betegeket.
2014. ápr. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
endokrinológus a homronokkal foglalkoziik igy pajzsmiriggyel is, csak az a baj itthon sokan nincsnek tisztában a PCOS-al az eredméynek értékelésésvel és annak kezelésével. Mennyi volt a terhelésed eredménye? a 160 g-os ch diétát tartod pontosn? A diéta és a sport adja ki a kezeés 60%-át a msik 40-et a gyógyszer. egy hozzáértö szakember tuti adna rá gyógyszert akkoris ha enyhe az OR mivel babát szeretnél. Van spontán peteérsed és tüszörepedésed? ha nincs nem jók méga hormonok ha azok javulnának és más gond nincs akkor sikerülne természetes uton. Hidd el tányleg 99%-nak természetes uton lesz babája a szakszerű kezelés mellett.
2014. ápr. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Éhgyomri glucose

4,8


60 perces glucose

5,6


120 perces glucose

3,7


Inzulin

5,0


Inzulin 60 perc

63,0


Inzulin 120 perc

28,3


Inzulin rezisztencia (HOMA index)

1,07

2014. ápr. 1. 10:52
 9/15 A kérdező kommentje:
A pajzsmirigy rendben van.A hormonjaim nagyon jo,peteeresem van viszont nem fakad meg.Egy a progreszteron alacsony.Meforalt nem akarjak kiirni mert hogy nincs ertelme.A pconak is csak egy tunete van nalam hogy apro,sok ,,cisztaim ,, vannak.Nem szamolom a szenhidrat bevitelt,de a glikemias index szerint eszem
2014. ápr. 1. 10:55
 10/15 anonim ***** válasza:

a cukrod sem túl jó. Valószínűleg 60 perc után van valahol egy nagyobb kiugrás, ami leviszi a 120 perces cukrot.

a tüszők emiatt nem repednek, de ha rendbe jönnek az értékek, akkor nem lesz gond.


t4-et néztek? vagy csak tsh-t? d-vitamin szint (ez is alacsony lehet a pcos-nál)

a pcos-nak nálam SEMMI tünete nem volt (na jó, egy kis hajhullás), csak meddőség, és egy vetélés. Ciszta semmi

a pcos-oknak a progeszteron szintje jellemzően alacsony, úgyhogy ez is javulni fog.


a diéta pedig nagyon fontos lenne (gyors-lassú ch arányokkal), a jó endokrinológus mellé keress egy jó dietetikust is :)

miért nincs értelme a meforalnak? orvosilag nem indokolt, vagy csak a dokid szerint?

sajnos sok orvos tényleg nem ért ehhez a betegséghez, én vagy négyet jártam meg, mire egy normálisat találtam


ha ez segít, akkor ez egy nagyon jó csoport (és nem csak mensmentisesek vannak benne):

[link]


van dokiajánló, és a kajálásban is sok segítség van fent :)

2014. ápr. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!