Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek terhes, vagy szülés...

Lehetek terhes, vagy szülés utáni hormonzavar?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

5 hónapos a kisfiam, sajnos nem szoptatom már. 4 hete nem szoptattam már, mikor február 20-án megjött. Azóta görcsölgetek néha, de sehol semmi. Régen sem voltak rendszeres ciklusaim, de 30-35 nap közt voltak. Ez már 44 nap, és nem tudom, ilyenkor normális-e. Tüneteim nem nagyon vannak, de a kisfiammal sem voltak. Óvszeres védekezés mellett 2-3-szor védekeztünk megszakítással. Szerintetek van okom gyanítani, hogy terhes vagyok, vagy csak túlpörgöm?


2014. ápr. 3. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehetsz terhes, mert nem védekeztetek pár alkalommal. Csinálj tesztet.
2014. ápr. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jobb ha csinálsz egy tesztett, a megszakításos védekezés nem 100 %-os.
2014. ápr. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem mindig 30-31 naposak voltak a ciklusaim az első szülés előtt, de mikor megjött utána a menstruációm, 42-47 naposak voltak. Előtte soha nem éreztem meg a peteérést, utána nagyon erősen, így készült a második csemete... :) Ezzel arra akarok kilyukadni, hogy akár még az is lehet, hogy csak az ovulációnál tartasz, de persze lehet akár már egy terhesség is, vagy hogy nehezen jön meg. Ja, igen, mikor nekem először jött meg szülés után (7 hónapos volt a nagylányom, és ugyan én még szoptattam) előtte sokáig görcsölt a hasam és 3 napig barnáztam, aztán jött meg rendesen. De úgy tudom, hogy attól, hogy te már egyáltalán nem szoptatsz, simán belefér, hogy ilyen össze-vissza! Van olyan, akinek a szoptatás abbahagyása után csak fél évvel jön meg először.

Szóval gyakorlatilag egyáltalán nem lehet tudni, hogy most melyik okozza a tüneteidet, legegyszerűbb, ha csinálsz egy tesztet. Mindenesetre, ha nem vagy terhes, akkor is nyugodj meg, teljesen normális, hogy így jön meg!

2014. ápr. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Teszteltem, és negatív lett. Mondjuk nem is bánom, még korai lenne még egy pici.
2014. ápr. 4. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!