Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit jelent az, hogy áttöréses...

Mit jelent az, hogy áttöréses vérzés? A gyógyszer papírjára ez van írva.

Figyelt kérdés

Ezt okozhatja.Milyen a mennyisége a vérzésnek ebben az esetben?

Nekem a doki a 7-ik dpo-tól írta ki,10 napra.Tegnap elkezdtem vérezni,de tegnap még volt az a 2 szem bogyó.Úgy vérzem mint egy gyengébb mensi esetében.


2009. dec. 20. 10:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Főként fogamzásgátló tabletta mellett, középidőtájban jelentkező, erős, élénkszínű "köztivérzés". Az ok a tabletta erős ösztrogéntartalma és csekély progesztinkínálata, ami miatt a méhnyálkahrtya túlduzzad. Ilyenkor a tablettaszedést nem szabad abbahagyni, sőt, a vérzéses napokon napi 2 tablettát kell bevenni, majd a ciklus végén, 7 napos szedési szünet nélkül másik, Neked jobban megfelelő tablettára kell áttérni (általában kevesebb ösztrogént és több progesztint tartalmazóra). A másik középidős vérzés a "pecsételő nyomvérzés" a ciklus végén jelentkező vörösbarna folyás, ami viszont túl kevés ösztrogénre és túl sok progesztinre utal. A gyógyszerváltás ilyenkor is indokolt. Ajánlott irodalom: dr. Elek Csaba: fogamzásgátlásról: tárgyilagosan a valós tények tükrében. Az interneten megrendelheted. Megjegyzés: ritkán más ösztrogéntúlterheléssel járó betegség esetén is jelentkezhet áttöréses vérzés, ilyenkor a peteérést kell beállítani - ezzel érdemes speciálisan képzett nőgyógyászhoz fordulni.
2009. dec. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi,hogy válaszoltál!

Duphastont szedtem,mert doki szerint leesett a hormonszintem(progeszteron) a ciklus 2-ik felében.Sajnos nem csinált vérvizsgálatot.

De így utólag már mindegy,mert nagyon erősen megjöttt 3 nap késéssel:(Vagyis elment a baba,mert + tesztem is volt.

2009. dec. 26. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!