Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha duphastont szedek 10 napig...

Ha duphastont szedek 10 napig napi 2 szemet utána meg jön a vérzés. A gyógyszer kiürül a szervezetből vagy „valamennyi” marad vissza a sárgatesthormonból?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem mert szedtem clostyt de nem lettem terhes volt pém mégse jön meg már 50 napnál tartok. Irt fel a doki duphastont és újra kell szednem a clostyt így nagyobb esély van a babára vagy ez a gyógyszer egyből ki is ürül a szervezetből?

Remélem érthető voltam!

Köszi a válaszokat!


2011. ápr. 19. 14:28
 1/1 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ez egy progeszteron pótló gyógyszer. Azért kell naponta kétszer szedni, mert 12 óra alatt kiürül a szervezetedből. De egyébként sem káros, normál esetben ezt termeli a peteérés után a sárgatest, amíg el nem öregszik. Ez kb 2 hét. Amikor a sárgatest már nem termeli a progeszteront, akkor jön meg a mensesed. Ezért kell szedned 10 napig, hogy megjöjjön amikor abbahagyod.

De talán inkább el kéne menned egy rendes kivizsgálásra, hogy miért nem jön meg magától. A dokid nem kezeli a problémádat, hanem megpróbálja megkerülni. Néha bejön, de többnyire inkább nem.

2011. ápr. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!