Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Első gyerek után miért olyan...

Első gyerek után miért olyan egyszerű teherbe esni?

Figyelt kérdés

Úgy értve, hogy rengeteg olyan párt ismerek, akik több, mint 1 évig is probálkoztak, mire összejött a baba, utána elég volt csak 1x együtt lenniük védekezés nélkül és hopp... teherbe is esett, mensturáció előtt 2 nappal.

Ilyenkor miért egyszerűbb? Menszesz előtt már abszolút nincs peteérés. És baj volt a spermákkal is. Akkor mégis csak feljutott, és talált petesejtet? Legtöbb spermium el sem éri még a méhszájat sem.

És ezek az ismerőseim mind fiatalok. Csinos nőkről van szó, és mégis nehezen esnek teherbe.

Csak nekem nagy kérdés ez?


2014. ápr. 10. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:

miért lenne egyszerűbb?

én 2 éve várok 2. gyerekre....az első elsőre összejött!

2014. ápr. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekünk az első a 2. hónapban összejött. a másodikra egy egész évet kellett várnunk. Szóval semmi sem törvényszerű.

Az Ördög Nóra meg évekig nem esett teherbe, végül lombikbabája lett, az is többszöri próbálkozásra, aztán természetes úton gyorsan összejött a második. Szóval van mindenféle verzió.

2014. ápr. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert gyakori, hogy az első vállalására valaki a szó szoros értelmében olyan mértékben rástresszel, hogy szétborul az egész neuroendokrin rendszer működése. A férjem orvos, a náluk működő meddőségi klinikán a párokat pszichológus is vizsgálja, mielőtt belevágnak a kezelésekbe.


Ha meg megvan az első, akkor leszáll ez a mérhetetlen teher, és nem lesz ilyen jellegű gátja a dolognak.

2014. ápr. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kérdésed nem feltétlenül igaz, az első baba 2. hónapban összejött, a 2. 16 hónap múlva. Kinek hogy alakul. Vannak ilyenre, olyanra is példák az életben...
2014. ápr. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igaz amit előttem írtak, hogy a másodiknál már nincs akkora rástresszelés és ez segíti a nőket a teherbeeséshez. Illetve még azt is mondták nekem, hogy az elsőnél a hormonháztartás megborul kvázi már be van járatva a nő teste, így könnyebben esik teherbe.


Nekem az első 8 hónap alatt jött össze. A másodikra 6 hónapja várunk.

2014. ápr. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 lyna82 ***** válasza:
Nekem az első fogamzásgátló mellett jött,a második tervezett volt de csak 9hónap próbálkozás után jött. :-)
2014. ápr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Első nekem is fogamzásgátló mellett jött össze, a 2.-ra majdnem 1 évet vártunk.
2014. ápr. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!