Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyszerű és gyors süti recepte...

Egyszerű és gyors süti recepteket keresek amit totyogó gyerek mellett is meg tudok csinálni?

Figyelt kérdés
tehát ne legyen túl macerás az elkészítése mert hosszútávon nem tudom lekötni a figyelmét játékokkal segíteni meg még nem tud, ahhoz nagyon pici :)
2010. nov. 13. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:

JOGHURTOS GYÜMÖLCSÖS:

2 tojás, 4 dl joghurt, 6 e.k. étolaj, citromlé, 40 dkg cukor, 50 dkg liszt, 2 k.k. szódabikarbóna.

A hozzávalókat addig keverjük, amíg hólyagos lesz. Tepsibe simítjuk, tele rakjuk a tetejét gyümölccsel és sütőbe tesszük.


BOCI SZELET

2 tojás, 22 ek étolaj, 22 ek liszt, 22 ek cukor, 2,5 dl tej, 2 k.k. szódabikarbóna, 3 ek kakaó. Ezeket ki kell kavarni és tepsibe önteni.

Hozzá a krém: 25 dkg túró, 2 ek cukor, 1 tojás, 1 púpos ek búzadara, 1 citrom héja, 1 vaníliás cukor. Ezeket is ki kell kavarni és kanállal a tészta tetejére szaggatni.

A végén az egészet be a sütőbe és kisütni. Nagyon fincsi és mutatós :)

2010. nov. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mákos/diós/csokis süti

1 pohár tejföl

1 p olaj

1 p kristálycukor

1 p liszt

4 tojás

1 sütőpor

1 vaníliás cukor

1 pohár mák vagy dió vagy kakaó

Összekeverni, előmelegített sütőben megsütni. Lehet tepsiben sütőpapíron, őzgerinc vagy tortaformában, majd kettévágni, megkenni lekvárral, vagy valamilyen mázzal leönteni.


Kefíres süti

2 p kefír

4 p liszt

1.5-2 p cukor

3 tojás

0.5-1 p olaj

1 van. cukor

1 sütőpor

2-3 kanál kakaó

Bármit bele lehet keverni, csokit, gyümölcsöt, stb. Vagy a tetejére rakni, vagy mint az előzőt, tepsiben, vagy más formában megsütni.

2010. nov. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon gyors és finom almás süti.

25 dkg Rama margarin, 12 dkg cukor, 1 vaniliás cukor, 40 dkg liszt, 1 csomag sütőpor, 2 evőkanál tejföl, 1 tojássárga. Ezeket összegyúrom.Amíg pihen megpucolom az almákat, lereszelem,kinyomkodom a levét, ízesítem fahéjjal, cukorral. Közben már begyújtom a sütőt, 200 fokra előmelegítem.

Ketté veszem a tésztát. Egyik bele a kivajazott, prézlis tepsibe. Rá az alma, a tetején lévő tésztát megszurkálom. 40 perc alatt megsül. Előkészítés kb. 30 perc.

2010. nov. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk ma vendégek voltak,ebédet is készítettem,így a gyors süti a Dr.Oetker-es csokidarabos muffin volt...szerintem fincsi és pillanatok alatt kész.... :-)

Hiába, a szükség törvényt bont :-) (nem néztem meg,hogy milyen adalékanyagok vannak benne) ;-)

2010. nov. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A Boci szelethez hasonlót én is szoktam csinálni csak a túrós maszlagot helyettesítheted megfőzött vanilia pudinggal(olcsóbb)

A poharas kefíreset én is akartam írni,pillanatok alatt kész van,és a teteéje bármilyen gyümölcsöt dobálhatsz!

GYORS TÚRÓS RÉTES:

30 dkg liszt

15 dkg cukor

2 csg van.cukor

1 csg sütőpor

50 dkg túró

10 dkg margarin

4 tojás

0,5 l tej

mazsola

citromhéj

A tepsit kikenem a margarin felével,lisztet,cukrot,sütőport a tepsibe szórom,rámorzsolom a túrót,a maradék margarint,mazsolát,citromhéjat majd egyenletesen rászórom a lisztkeverék másik felét.a tojásokat felverem majd felöntöm a tejjel és ráöntöm az összes anyagra.Lassú tűzön sütöm.

2010. nov. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!