Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gondolkozok rajta, hogy...

Gondolkozok rajta, hogy hordozókendőt vegyek, de annyira bonyolultnak tűnik! Egyszerű megtanulni? Ha rosszul csinálnom, kieshet a gyerek vagy megfulladhat?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy megnyugszik a gyermek a hordozókendőben és erősebb is a kötődés, de félek, hogy többet ártok, ha nem vagyok elég magabiztos.

2013. márc. 23. 10:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon könnyű megtanulni a kötést!

Nekem a bátyám mutatta, 3. próbálkozásra már nagyon jól ment.


Én ettől kapok frászt, mikor az utcán idegenek megszólítanak, hogy megfullad a gyerekem...

Gondolkozzanak már, ha nem kapna levegőt verődne...ehelyett ő békésen szundikál és jól érzi magát.

2013. márc. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
16%
Volt már rá példa, hogy megfulladt a kendőben a baba, úgyhogy ez azért nem teljesen biztonságos. Én maximum előre kötném, de a hátamra soha.
2013. márc. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Persze, a kiságyban is meghalhat a baba, lásd csecsemőhalál, tehát ott se altasd...


Kérdező, nyugodtan vegyél kendőt, ha mindentől félnénk, ülhetnénk egy hermetikusan elzárt szobában egész életünkben.

2013. márc. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
17%
A bölcsőhalálhoz nincs köze a szülőnek, itt viszont maximálisan a te gondatlanságod, ha megfullad benne a baba.
2013. márc. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%

Ó, igazad van!

Akkor soha többé kendő, ördögtől való találmány, csak az vesz ilyet, aki abban reménykedik, hogy hátha megfullad a gyereke és akkor végre megint végigaludhatja az éjszakákat...

2013. márc. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%
Azt mondtam, hogy én csak előre kötném, nem azt, hogy égessék el mindet. Normális vagy?
2013. márc. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Nem :))
2013. márc. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én bízom benne, hogy nem fog megfulladni a gyermekem, akárhol is van. Csak szeretnék biztosra menni. :) A tanfolyamot javasoljátok, hogy ott tanuljam meg a kötést vagy elég ha netről vagy ismerőstől tanulok?
2013. márc. 23. 11:28
 9/13 anonim ***** válasza:
88%
Én kaptam egy kendőt, de akkor már 4-5 hónapos volt a lányom. Sajnálom, hogy nem előbb, mert szuper találmány! Sokkal kényelmesebb, mint a kenguru (az is van nekünk). Amikor nyűgi volt, csak felvettem magamra és megynyugodott, én meg tudtam csinálni a dolgomat. Közben meg ugye mégis együtt lehettünk. Neten néztem videókat és az alapján tanultam meg felkötni. Nem nehéz, csak első ránézésre. De ha már csinálod, akkor megy magától. Férjem is sokszor használta. Kb 2szer mutattam meg neki, hogyan kell, és már tudta is.
2013. márc. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Én is hallottam már kendőben megfulladós sztorit, konkrétan egy ismerősömékkel történt meg, szóval nem városi legenda.

Egyébként én próbáltam a kendőt, nem tudtam normálisan megkötni, szerintem nagyon sokat kell gyakorolni ahhoz, hogy valaki teljes biztonsággal meg tudja kötni. Amikor egy gyakorlottabb kötötte meg nekünk, akkor sem volt túl jó érzés, nagyon lógott benne a baba, és neki sem tetszett a dolog, nyöszörgött és mocorgott. A kengurut viszont imádja, és én is biztonságosabbnak tartom.

2013. márc. 24. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!