Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha pajzsmirigy alulműködéssek...

Ha pajzsmirigy alulműködéssek teherbe estem, mikor kell az első vérvétel?

Figyelt kérdés
Orvosnál még nem voltam , azt mondta, hogy húsvét hétfőn fogad, merthogy akkor már lesz a babának szívverése. 5 hetes terhes vagyok egyébként. Akkor már nem késő a gyógyszermódosítás?? Vagy esetleg elmenjek a háziorvosomhoz addig és csináltassak vérvételt és nézessek egy vizeletet?

2014. ápr. 13. 22:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem késő,hamar megvan az eredmény,utolsó TSH-d mennyi volt?
2014. ápr. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha szeded a gyógyszert és nincs 2,5 fölött a tsh-d, akkor nem kell külön kérni.
2014. ápr. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Decemberben lett utoljára mérve, akkor 3,390 volt. Ez bizony messze van az 2.5-től. Sőt úgy tudom, a szigorúbbak 1-2 közé teszik az optimális TSH-t
2014. ápr. 14. 11:26
 4/10 A kérdező kommentje:
Mit gondoltok, a háziorvos meg tudja sürgetni, ha nincs bizonyítékom a terhességre?
2014. ápr. 14. 11:26
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem szintén alulműködésem van és én már friss leletekkel mentem a dokihoz első terhesgondozásra (teljes vérkép, vizelet, meg persze TSH, T3, T4). Hozzáteszem, nekem a pajzsmirigyet és az IR-t a Mensmentisben kezelik, úgyhogy rögtön nekik is küldtem az eredményt. Kb. 6 hetente nézzük, hogy hogy áll, mert a gyógyszer ellenére is magas, pedig folyamatosan emeljük a dózist.
2014. ápr. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves 15:34 -es válaszoló, ez nagyon rosszul hangzik! :(( Hányadik héten vagy, mikor teszteltél pozitívat?
2014. ápr. 14. 15:59
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha elmész biztosan megsürgeti, ha már van egy pozitív teszted. Én a házihoz mentem először, ő hívta fel az endokrinológust, 2 nap múlva már vérvételeredménnyel mentem hozzá időpontra, mert amúgy csak 3 hónap múlva akartak időpontot adni. A teherbeeséshez kell az 1-1,5 érték, a terhesség alatt nem mehet 2,5 fölé, mert növekedik a vetélés kockázata és az sem jó, ha a kisbaba az anyuka helyett termeli a hormont.
2014. ápr. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem 5 hetesen derült ki a 4.9 .kb 2 hét múlva mentem először endokrinológushoz,kaptam a letroxot és következő eredményem 2 alatt volt
2014. ápr. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A 15:34-es vagyok.

Hát még tavaly szeptemberben teszteltem pozitívat és tegnap töltöttem be a 34. hetet. De nekem elég sok problémám volt már előtte is a TSH-val, 2 alá sose tudták vinni, mert egy idő után már mikor emeltük az adagot elmászott a T4-em. Akkor azt mondta a doktornő, hogy a T4 fontosabb, hogy tartományban legyen, a TSH meg hát annyi amennyi, nálam úgy látszik nem lehet lejjebb tornászni és kész.

2014. ápr. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Voltam tegnapelőtt vérvételen 1.7 volt a TSH-m. Úgy látszik, bevált, hogy az utóbbi időben mindig éjjel felébredve vettem be az L-Thyroxint :)
2014. ápr. 18. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!