Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamk, ti hogyan oldjátok...

Kismamk, ti hogyan oldjátok meg a reggeli, délelőtti orvosi vizsgálatokat (vérvétel, uh, védőnő, sima nőgyógyász, vagy egyéb más pld. Pajzsmirigy, stb), hogy ne legyen belőle problémátok?

Figyelt kérdés

Az a gond, hogy én ezeket nem tudom délutánra tenni, mert ekkora kapok időpontot. És nem kések sokat, csak max. 2 órát reggel és ha kell, ledolgozom itt bent.


A főnökömnek ezek nem tetszenek és emiatt folyton belémköt valami okkal.


Van valaki hasonló cipőben?

16 hetes kismami


2010. szept. 23. 11:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A munkáltató a terhesgondozással kapcsolatos vizsgálatokra köteles elengedni.
2010. szept. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan a munkáltató köteles elengedni és kifizetni ezt az idöt és nem túloráztathat.


Viszont azért érdemes nem kihasználni ezt, ha a gyes után is ott akarsz dolgozni.


èn mindig déleött mentem, de volt hogy ledolgoztam, nem indig, de volt hogy ha sokáig tartott akkor a köv napokban fél óra egy órával tovább voltam.

2010. szept. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Így van, köteles (nem a főnök!), a cég elengedni. Ez általában négy alkalom, és akár teljes napra is szólhat. (Legalábbis nálunk nem csinálnak belőle gondot...)


Én azért megkérdezném a főnökömet, hogy melyik a jobb, ha 2 órával később jövök be vagy ha elmegyek táppénzre és egyáltalán nem dolgozom?

2010. szept. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Tehát elvileg nem mehet a szabadság rovására? Mert az én főnököm még a végén kitalálja, hogy összeadja és felszámítja egy szabadnapnak.

Persze, szeretnék visszamenni dolgozni és ez a főnök is csak az év végéig lesz, mert nyugdíjba megy.


Találtam egy ilyet:

[link]

107-es paragrafus.

2010. szept. 23. 11:40
 5/13 A kérdező kommentje:
Tehát ha egy egész napig tart, akkor is köteles elengedni? Én így értelmezem. Vagyis szabadság nélkül, ugye?
2010. szept. 23. 11:41
 6/13 A kérdező kommentje:
És ha mentesülök mondjuk egy teljes napra, mert ugye kaptam időpontot 12:00-ra is, akkor arra a napra jár nekem normális fizetés?
2010. szept. 23. 12:09
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Köteles elengedni és nem számolhatja fel szabadnapnak,, szabinak és nem túlóráztathat. Ha délre kaptál időpontot akkor elvileg a vizsgálat előtt és után dolgoznod kell.
2010. szept. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen, délre kaptam időpontot, előtte meg vérvétel. Utána tudnék bemenni dolgozni, de arra az időre már nem utazom végig a várost 1,5 órán át, mert elég messze van a kórház a melóhelytől.


Én úgy hallottam, hogy ha egész napos a távollét, akkor távolléti díj jár.


:)

2010. szept. 23. 13:54
 9/13 anonim ***** válasza:

Idemásoltam neked két részt a Munka Törvénykönyvéből. Az első rész pont arról szól, ami téged aggaszt. A munkáltatódnak tisztában kell lennie a törvénnyel. Ettől független, ne félj, az enyém is húzza a száját. Ha véletlen szabadnapnak akarna majd valamit bérszámfejteni, nyugodtan dugd az orra alá a törvényt.


Ctrl F, beírod, hogy "terhes" és végig tudod olvasni azokat a pontokat, ahol a terhesekre vonatkozó részek vannak a törvényben.


[link]


107. § Mentesül a munkavállaló a munkavégzési kötelezettsége alól:

d) a kötelező orvosi vizsgálat (ideértve a terhességgel összefüggő orvosi vizsgálatot is) teljes időtartamára;


90. § (1) A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott időtartam alatt:

d) a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés, a terhesség, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság [138. § (1) bekezdés], ---> magyarul nem rúghat ki, nem mondhatja, hogy bocsi leépítünk, tehát védett a kismama. Viszont rendkívüli felmondással elbocsáthat! Különbség. Ha pl. nem jársz be dolgozni, akkor rendkívülivel elküldhet, megindokolva, hogy azért bocsát el, mert igazolatlanul nem jelentél meg a munkahelyeden x ideje.

2010. szept. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%
Ha 12-re kaptál időpontot, akkor vagy a vizsgálat előtt vagy a vizsgálat után ugorj be a munkahelyedre pár órára, és akkor már nem tud semmit mondani. Egyébként passz, a "teljes időtartam" szerintem azt jelenti, hogy akár az egész nap is, ha a vizsgálatod egész munkanap tart.
2010. szept. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!