Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14 éves lányomnak pajzsmirigy...

14 éves lányomnak pajzsmirigy túlműködése van, nem tudom ettől lehetnek a következő tünetei? Lehet kevés a gyógyszer? A betegség elején nem voltak ilyen tünetei vérvétel alapján derült ki véletlen. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Ideges, sok a széklete, laza, szinte minden evés után wc-re megy, állandóan éhes, eszik folyton, rengeteget iszik, magas a pulzusa, hízik.azt tudom nem cukros, a sok ivás miatt a férjem erre gondolt, de mérjük a cukrát általában 6,3-6,5.Bár sok édességet kíván, de ez gondolom az éhsége miatt van.Utánaolvatsam a pm túlműködésnek van sok hasonló tünet, de szed rá gyógyszert elvileg akkor jónak kellene lennie..

Vélemények?

Bejelentkeztünk vérvételre, a fantasztikus ellátásnak köszönhetően majd csak másfél hét mulva mehetünk és aztán kell kérnem endokrinológushoz időpontot!


2014. márc. 23. 18:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A túlműködésnél túlpörög az anyagcsere, úgyhogy szerintem igen. Látta már valaha endokrinológus? Ki írta ki a gyógyszert? Mikor méritek a cukrát? Evés után másfél órával?
2014. márc. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Inzulinrezisztencia? Az a baj, hogy egy sima vervetel nem mindig eleg a cukorbetegseg vagy inzulinrezisztencia kimutatasara, terheleses vizsgalat kellene. Ha eljuttok endokrinologiara ott biztos csinaltatnak, csak gyozzetek kivarni....
2014. márc. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is túlműködésem van. Lehetnek a tünetei ezek. Viszont a túlmüködésre inkább a fogyás jellemző. Én 2 hét alatt lefogytam 15kg-ot. Magas a pulzusom nyugalmi állapotban is. Én is ideges vagyok folyton,mert az endokrinológus szerint túlpörög a szervezetem. Nekem kell nyugtatót is szednem e miatt. Viszont,ha még nem voltatok endokrinológusnál,akkor milyen gyógyszert szed?? Mert Ő írhatja fel. Mennyi a TSH értéke?
2014. márc. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Milyen gyógyszert szed a lányod ha még ki sem vizsgálták?

18/L pajzsmirigy gonddal küzdő

Amúgy meg örülj neki hogy másfél múlvára kaptál idő pontot nekem a vérvételre 2 hónapot kellett várni

2014. márc. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:

huuu..hirtelen sok válasz jött!köszönöm!

Inzulinrezisztenciára én is gondoltam, kértek inzulinszintet is vérévtelnél,belgyógyásszal irattam ki labort,de ezzel nem függ össze a sok széklet ezt Ő is mondta.De a pajzsmirigy túlműködsét nem zárta ki, hogy rosszabbodott.Vagy h nem jó a gyógyszer!Propycil 50-et szed.

Igen,ez hogy hízik...ez nem jellemző a túlműködésre!

Legutóbb 0,9 volt a TSh de ez 2hónappal ezelőtt mérték, amikor diagnosztizálták 0,4volt.

2014. márc. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:

utolsó kommentelő,dehogynem vizsgálták ki, akkor kapta a gyógyszert!

Voltunk endokrinológusnál, ő írta ki a gyógyszert.

2014. márc. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:

Ja,most nézem a férjem oldaláról léptem be!

A cukrát 2órával evés után nézzük!

Lesz cukorterhelés is!

A vérvételre nem szoktunk 2hónapot várni,csak minidg 1-2 heteket.A legtöbb 3 hét volt!

2014. márc. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Sok széklet a túlmüködéstől van. Az elején én is megettem valamit és futottam is a wc-re.
2014. márc. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
Utolsó válaszoló,neked is volt olyan hogy elmentél nagy wc-re és utána megint éhes voltál?Mert most ezt mondj aez van Neki!Eszik aztán megy is wc-re és főleg reggel mondja hogy akkor éhesebb!Te is sokat ettél?Lánykánk 1-2óránként eszik..
2014. márc. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Hát .... régen többet ettem. de nyilván ez is ember függő.
2014. márc. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!