Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szülés után ha nem szoptat az...

Szülés után ha nem szoptat az anya mennyi idő után ajánlatos teherbe esni?

Figyelt kérdés
csak orvosi szempont érdekel, kizárólag fizikai tényezők. én fél évre gondoltam h ennyi kell a testnek. sok doki meg már a 6 hetes kontroll után szabad utat enged
2014. ápr. 28. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Altalaban 15 honap mire a szervezet teljesen regeneralodik.
2014. ápr. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9 hónap kell hogy a méhed visszahúzódjon és regenerálódjon a szervezeted! DE újjabb terhességre legjobban akkor készül fel a tested és a méhed is ha szülés után 12 hónap eltelik a következö terhességig! Lehet hamarabb is teherbeesni, söt megis mara a baba :) de az még nem jelenti azt hogy regenerálódott a tested!
2014. ápr. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%

Pontos választ sajnos nem tudok, csak amit látok. Kismillió ismerősöm van, akiknél 1 év a korkülönbség. Sőt olyan is van, ahol csak 11 hónap. :) Na ott biztosan nem vártak sokat. :)

Vagy volt a tv-ben a család, ahol 15 gyerek van. A legnagyobb 14 éves, a legkisebb most született. Mindet egy anya szülte, ráadásul császárral.

2014. ápr. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
En ugy tudom, ha egybol teherbeesik valaki szules utan, akkor a test "emlekszik" a terhessegre es nem kell annyit valtoznia, mintha eltelne ,ondjuk egy ev es mire regeneralodik kezdheti ujbol :) csaszar utan viszont varni kell.
2014. ápr. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

nagyon eltérők a válaszok.

én is hallottam ezt h a szervezet emlékszik a terhességre. Pl ha valaki nehezen esett teherbe mert hormongondjai voltak annak ajánlják is h a szülése után ne várjon sokat a következő terhességgel.

Én amellett vagyok h 5-6 hónap s belevágok a babaprojektbe. Első terhességgel vetéléssel végződött, missed ab után az első menses után azonnal teherbeestem (orvosi javaslatra) és problémamentes volt a terhességem és pontosan akiírt dátumon szültem. Pedig neten arról is eltérő válaszokat hallottam h küret után mikor lehet teherbe esni..

Ezért gondolom h a szüléssel is így lehet.

És mit rejt magában az h regenerálódott a test? egy ujabb terhességhez kell a regenerálódott test? mert elvileg a 6.hétre a méh visszahúzódik, és az első mensesre a hormonok is visszaállnak. Az meg kit érdekel h maradt még súlyfelesleg vagy fáj a háta? baj nem érheti a magzatot. kivéve ha vitamin-ásvány-hiányban szenved a test.

2014. ápr. 28. 15:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Legalább 9 hónap de 1,5 évet javasolnak hozzáértő orvosok
2014. ápr. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!