Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tudom hogy borzalmas anya...

Tudom hogy borzalmas anya lennék. Olyan mintha nem is én lennék. Mit gondoltam?

Figyelt kérdés

Egészen 14-15 éves koromtól kezdve azt a napot vártam hogy jön majd egy férfi akitől lesz egy kisbabánk és mennyire csodálatos lesz. Jött is, és már régóta együtt vagyunk. Majd én egy idő után folytonos hisztikbe kezdtem, hogy nekem kell egy kisbaba mert egész életemben erre vágytam hogy anya legyek. A párom marhára nem értette hova ez a sietség, fiatalok vagyunk. De nekem be nem állt a szám, csak sírtam és sírtam hogy nekem kell egy gyerek. A párom persze hajtotta hogy nem nem, nem most, majd később lesz megígérem de nem most. Minden nap célozgattam rá, de ő hárított. Majd tavaly karácsonykor két baba ruhát kaptam tőle ajándékba mondván hogy ő is készen áll rá és szeretné. Persze akkor meg jött a lelkiismeret furdalás hogy csak azért teszi ezt mert nem bírta hallgatni a nyávogásom. De tudom hogy mennyire szeret ha mindezt elviselte nekem a hosszú évek alatt. Közben folyton két érzés váltakozott bennem, az egyik hogy végre itt van amire vágytam, egy valóban tündéri férfi lesz a párom és lesz egy kicsi babánk.Mennyire csodálatos lesz. A másik érzés pedig hogy leköpném magam hogy én gyereket? Utálom magam sokszor, végig nézek magamon és hatalmas gyűlölet kap el. Hogy nem vagyok normális és egészen egyszerűen elképzelhetetlen hogy nekem legyen egy gyerekem. Szóval ez a két érzés váltakozik bennem.

2 hete pozitívat teszteltem, és a teszt azóta is csak erősödik. De még mindig nem jutott el az agyamig. Mintha nem is lenne semmi. Terhességi tünetem nincs, pedig kb 3-4 hetes terhes lehetek, nem tudom melyik aktusból sikerülhetett szóval fogalmam sincsen. Orvoshoz 1 hét múlva mehetek csak, úgy kaptam időpontot. Nem tudom miért írtam ezt le, csak jól esett valahova kiírni. Sokszor az is megfordult a fejemben hogy nekem egy kisbaba kell, nem egy gyerek, pedig az a gyerek egyszer úgyis felnő. Nem értem miért kavarognak ezek a gondolatok a fejemben, borzalmas egy anya lennék :( Amikor pozitív lett a teszt, akkor nemhogy elkezdtem volna gyűjtögetni a pénzt, hanem én hülye elmentem kis takarót venni meg baba ruhákat, kis zoknikat.. Áh, szóval nem tudom :( Tudom hogy elképesztő boldognak kéne lennem és az is vagyok, de néha ezek az érzések előjönnek, hogy borzalmas feleség és anya leszek és ezzel nem tudok mit kezdeni. :( Köszönöm hogy elolvastátok!!


2014. jan. 29. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek a felborult hormonjaid :)

Kezdj el már most terhesvitamint és magneb6-ot szedni!


Boldog babavárást :)

2014. jan. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szedj össze egy kis magabiztosságot!Ne utáld és ne gyűlöld magad,mindenkinek vannak hülyeségei,hidd el!

Biztos jó anya leszel:)

2014. jan. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Èn is erőszakosan vágytam egy babára, esküvőre, családra. Tavaly össze is jött minden,szerencsére. Amikor megtudtam nagyon örütem, de fura volt, nem hittem el. Aztán 9hónap múlva, amikor hazajöttünk a kórházból megint nem tudtam hová tenni magam. Aztán 1hét és elmúlt. :) ahogy írták már mások is, ezek a hormonok. 9hónapot kb végig veszekedtem a férjemmel :)
2014. jan. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Gratula a babához! Ha 2 hete volt pozi teszted, nem 6 hetes kéne legyél? (csak mellékesen.:)) a hormonok behülyítik az embert. Én szülés után jártam így.
2014. jan. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm nektek, olyan rendesek vagytok :) Jól esik ezt így olvasni. Nem igazán van olyan a környezetemben akivel ezeket megbeszélhetném. :)

Kedves utolsó. Akkor elírtam igen, elnézést :)

2014. jan. 29. 16:37
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Életem párját lelki terrorban tartani azért,mert Én akarok valamit...hát...ennél azért Én jobban tiszteletben tartom az érzéseit,véleményét,mint embert... Ha eddig nem kapott agyhugykövet és nem hagyott el,akkor biztos hogy szeret. Speciel en ismerek olyan párt,ahol a férfi egy évig birta a mindennapos tébojt,aztán ugy gondolta hogy nem akar egy ilyen nővel leélni az életét,aki ilyen elemi szinten nem tartja tiszteletben. Mert hát a gyerekhez tényleg két ember kell,ha azt akarjuk hogy boldog es kiegyensulyozott,a felmerulo problemakat megoldani tudi szulopár

legyen.

Az hogy most dilemmáma estél vagy a hormonok műve vagy szimplán addig akartad amig nem lehetett...most hogy megkaphatod/megkaptad már nem vagy biztos benne hogy szeretnéd. Egy biztos. A kedvesed most ne akaszd ki azzal,hogy nem vagy biztos magadban.

2014. jan. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igazad van, és ez érzem én is. Szörnyen haragszom magamra amiatt hogy ezt csináltam vele. Ezt ő tudja és azt mondta hogy már ő is szeretné nem csak miattam. Elég erős személyiség (hála Istennek :) Nagyon megbántam hogy így viselkedtem. :( Most is akarom, és ha kiderülne majd jövőhéten a vizsgálaton hogy még sincs baba vagy bármi probléma van, biztos összeomlanék lelkileg mert már most szeretem és beszélek hozzá állandóan. Csak néha kap el ilyen elképesztő gyűlölet magam felé hogy milyen anya leszek én? Egyáltalán én mint anya...


Köszönöm a válaszokat!

2014. jan. 29. 20:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Jó anya leszel, mert már most szereted Őt.:)
2014. jan. 30. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
SZERINTEM KERESS EL EGY PSZHICHOLÓGUST !!!!!!!!!!!!!! ezt nem bántásból írom de kellene segítség hogy eldöntsd mit akarsz, majd ha mégsem kell a gyerek akkor eldobod vagy mi?!
2014. ápr. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!