Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lindynette 20 fogamzásgátló...

Lindynette 20 fogamzásgátló szedése mellett lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Ma kellene kezdeni a következő levelet, de még mindig nem jött meg. Illetve egész nap csak egy rózsaszín pötty mennyiségű van a wc papíron. Csak mindjárt megjön érzést érzek. De nem érzem magam terhesnek. Hónap közepén 3 napig elég magas lázam volt, amit csak hőemelkedésig tudtam levinni. Szedtem Aspirin komplexet, Algopirint, Mexalent, Ezeket vettem be hogy mi hamarabb meggyógyuljak mert az 1 éves babámmal csak én voltam itthon. Majd miután meggyógyultam 4 nap pecsételő vérzés jelentkezett, de nem volt akkora mennyiség hogy tampont kellett használnom, azóta nem mertünk a férjemmel szeretkezni. Ja és egy tablettát másnap vettem be, mielőtt a lecsételés jelentkezett. Szerintetek ez terhesség? Járt már így valaki? Holnap mindenképpen tesztelek, mert szerintem már ki kell mutatnia, de addig is nagyon aggódom, mert ha nem terhesség akkor lehet hogy valami komolyabb baj van. Azt pedig nagyon nem szeretném.
2014. máj. 1. 06:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Pecsêteltêl ciklus kõzben, ami azt jelenti nem hatott a tabi.. lehetsz terhes, csinálj tesztet.


Ên is terhes lettem, bár ên yamnát szedek. 2 honapja már erõsebb tabit szedek

2014. máj. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mióta szeded a gyógyszert? Előfordulhat, hogy egy gyógyszer valakinek nem megfelelő a hormonmennyiség és összetétel miatt. Én mikor újra elkezdtem fogamzásgátlót szedni, 2 hónapig teljesen rendszertelenül volt pecsételő vérzésem. Aztán másfajta gyógyszert kezdtem szedni, és rendeződött a dolog. Lehet, hogy az a 4 nap pecsételő volt Nálad is az ehavi vérzés. Egyébként bármilyen fogamzásgátló tabletta mellett teherbe lehet esni, bár nagyon kicsi rá az esély. Úgy tudom, a láz és a lázcsillapító gyógyszer nem befolyásolja a fogamzásgátló tabletta hatását, csak a hányás-hasmenéssel járó megbetegedés, meg néhány receptköteles gyógyszer (ezekre rá is van írva).
2014. máj. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Két különböző nőgyógyász is azt mondta nekem, hogy ha ciklus közepén pecsételtem, az azt jelenti, hogy nem megfelelő számomra az a tabletta, de attól még van a tablettának fogamzásgátló hatása.
2014. máj. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem fogamzásgátló függő, hogy valaki terhes lesz-e mellette vagy sem.

Az összes fogamzásgátlónak van fogamzásgátló hatása teljes mértékben.

Csak ha valakinek nem megfelelő, valószínűleg neked sem az, akkor jelentkezhet pecsételő vérzés, vagy maradozhat ki vérzés, vagy pl. egyáltalán nem jelentkezhet vérzés. Ilyenkor vissza kell menni és újat íratni.

De ha valaki nem szedi megfelelően, kihagy szemeket, nem figyel oda, hogy milyen esetekben csökkenhet a gyógyszer hatása és olyankor nem használ kiegészítő védekezést, akkor szedjen bármilyen fogamzásgátlót, növeli a teherbeesés esélyét.

Tehát mindenképpen csinálj tesztet, de ha negatív, akkor is menj el orvoshoz, mert valószínűleg nem megfelelő ez a fajta számodra.

2014. máj. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!