Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Genitális herpesz terhesség...

Genitális herpesz terhesség alatt? Volt valakinek? Egészséges lett a baba?

Figyelt kérdés

A gondom óriási! Iszonyat rettegésben vagyok! A férjemtől kaptam el még a terhességem előtt jóval a herpeszt, miközben orálisan elégített ki.

Most vagyok a 12 hétben és úgy nézz ki, hogy most fog másodjára kiújulni. :(

Kérdésem az, hogy volt aki úgy járt mint én és semmi gond nem volt a terhesség alatt?

Esetleg valami gyógyszer van rá ami nem árt a babának?



2014. máj. 8. 20:40
 1/10 A kérdező kommentje:

Elnézést! Most látom, hogy rossz kategóriába írtam ki.

De hátha így is tud valaki segíteni.

2014. máj. 8. 20:42
 2/10 anonim ***** válasza:
2014. máj. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak a szülésnél probléma, de addigra kikezelik. Menj minél előbb dokihoz és biztosan fog írni neked gyógyszert és nem fog ártani a babának. Csak fontos, hogy legyen kezelve! Mert ha nem akkor könnyen feljuthat a babához.
2014. máj. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hálásan köszönöm!

Egy kicsit megnyugodtam,talán fogok aludni az éjszaka...

2014. máj. 8. 21:18
 5/10 anonim ***** válasza:
Szülésnél is csak azért probléma mert belemehet a baba szemébe ami súlyos következményekkel járhat, de mivel ez egy látható betegség még így sem probléma mert akkor kezelik azonnal a babát. Ne aggódj nincs semmi olyan ami árthat a babának HA azonnal dokihoz mész amint észleled a bajt. Amíg zártak a méhszájak addig nehezen jut fel bármi is a babához, csak tényleg arra kell ügyelni, hogy legyen kezelve legyen az bármi. A gyógyszerek kevesebbet ártanak a babának mint egy ki nem kezelt fertőzés! Szóval nyugodtan aludj és ne aggódj, bár ez most már úgy is így lesz életed végéig. :D http://www.youtube.com/watch?v=3z8jowF9kCU
2014. máj. 9. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja igen még annyit akartam, hogy 35-36 héten vesznek le kenetet amit megvizsgálnak, hogy nincs e semmi fertőzésed-gombád, ha van ,kezelik ,illetve ha olyan mérlegelik, hogy esetleg programozott császár lesz.
2014. máj. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
22%
Azt te nem a férjedtől kaptad el...a genitális herpesz nem ugyanaz, mint az ajakherpesz...Vagy ha a férjedtől, akkor, nem a száján hozta haza. Sok boldogságot:DD
2014. máj. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, utánanéztem, tényleg átterjedhet szájról nemi szervre. Undorító és még fájdalmas is. A legtutibb, h most már mindig elő fog jönni.
2014. máj. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én is kaptam már el, bennem is para volt a terhesség alatt, de nekem is azt mondta a dokim, hogy csak szülés alatt jelenthet gondot, de akkor viszont nagyot, úgyhogy ha épp akkor jön ki, akkor bizony császár lesz belőle.
2014. máj. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem mai kérdés ,de kötelességemnek érzem,hogy irjak ide. 8 évvel ezelött kaptam el a herpeszt.


Végig aggòdtam az egész terhességem , minden fòrumot és cikket elolvastam , milliòszor megkérdeztem a nögyògyàszt ,hogy biztos-e benne ,hogy nem kell szednem szülés elött Aciklovirt ..

Kétségbe voltam esve ,féltem ,hogy baja lesz a babànak ,habàr nem ùjkeletü volt nàlam a fertözés ,mégis ez rànyomta a bélyegét a terhességemre. Pàrszor persze ki is jött a herpesz a stressz miatt ,akkor mégjobban padlòn voltam .

Most itt tartom a kezemben az egészséges kislànyom , természetes mòdon szültem . Minden a legnagyobb rendben ment . Több orvossal is beszéltem ,valòban csak akkor fertöz ha szülésnél is jelen van ,ekkor indokolt lehet a csàszàr . Màs esetben viszont nem kell aggòdni ...

Szòval kedves kismama ,ha te is aggòdva olvasol most minden létezö fòrumot ,szeretnélek megnyugtatni ,figyelni fognak rád az orvosok szülést megelözöen és közben is . Nem lehet semmi gond ,egészséges pici babàt fogsz a vilàgra hozni !!!

2022. márc. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!