Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Herpesz terhesség elején...

Herpesz terhesség elején veszélyes?

Figyelt kérdés
Ajak herpeszről van szó és még a terhesség elején vagyok. Okozhat ez gondot a babánál? Meg vagyok ijedve.

2014. febr. 12. 09:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 4 hetesen volt, aztán 13 hetesen ismét, akkor kettő is. Úgy tudom, nem okozhat gondot.
2014. febr. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem sokszor volt terhesség alatt, főleg az orromon. Nem okozott gondot! Annyi hogy ne kend Zovirax-szal stb, max fogkrémet kenj rá, az is szárítja. Ja és igyál sok folyadékot, ritkábban lesz herpeszed.
2014. febr. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szia. Nem gond, nekem is volt mikor kiderült a baba, és most is volt pár hete. Olvasgattam a házi praktikákról, és kipróbáltam az ecetes megoldást. Bekentem vele, és utána nem volt gondom vele, nem fájt stb.


26 hkm

2014. febr. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm , kicsit megnyugodtam.

Fogkrémmel és arc szesszel próbálom szárítani, herpeszkrémet nem mertem használni.

Igyekszem több folyadékot inni, mert azt viszont nem szoktam sokat.

2014. febr. 12. 10:18
 5/15 anonim ***** válasza:

én még nem tudtam, hogy az vagyok de pont kijött, nem gondoltam rá hogy aggódni kéne, a hüvelynél lévő szerintem ami problémás lehet. szóval maximális higénia nehogy átterjedjen oda.

Semmi bajt nem okoz és compeed tapaszt is használtam, bár mondom még akkor nem tudtam hogy terhes vagyok.

Sőt a terhesség vége felé is volt.

2014. febr. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem okoz gondot. Akkor lehet nagy baj, ha eletedben eloszor jott ki ez a vervetelen is kiderul, hogy primer fertozesrol van szo.
2014. febr. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Milyen vérvételen derülhet ki? Ezt külön kell kérni?

2014. febr. 13. 09:55
 8/15 anonim ***** válasza:

Torch vizsgálaton. Én csináltattam, több mindent néznek.

De itt annyi, hogy néznek több fertőzést átestél-e rajta, nyilván ez a herpesz ki fog jönni, hogy volt mostanában ilyened, nekem is így volt, de mondjuk én tudtam, mert látványos volt a számon, de minden évben kijön, nem tudtam volna úgy terhes lenni, hogy nincs közben egyáltalán, mert tényleg ősszel mindig kijön.... Amúgy az a pláne, sok fertőzés van amit az ember észre sem vesz és átesik rajta, viszont nagyon veszélyes a babára nézve, na ezt nem nézik sehol, amúgy ez a torch vizsgálat, ez egy vérvétel. Van pl a toxoplazma vírus, ezt állatoktól lehet elkapni, és bizony bajt okoz. De ha átestél ezen akkor semmi gond. De ezt nem nézik......

A babának árt-e, arra vannak a vizsgálatok 12.heti uh, meg a genetikai, de hidd el körberöhögnek, ha odamész aggódva, hogy herpeszed van és most mi lesz..... persze igaza van az egyik előttem szólónak, hogy ha soha nem volt még akkor gond lehet. De szerintem említsd meg azért a dokinak, úgyis akkor nyugszol meg és látni fogod rajta, hogy semmi extra nincs ilyenkor.

Nyugi én is parás voltam és utána olvastam én is a herpesznek, mert nekem terhesség elején és a végén volt, de azt már írtam neked itt.

Amúgy hidd el van akinek a hüvelyén lesz herpesz, az nem szülhet normál úton, hiszen fertőzés veszélyes lehet.

volt már herpeszed?

2014. febr. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi h ezt leírtad:)

Igen, volt már korábban. Csak olvastam h van vmilyen cmv vírus, ami szintén herpesz vírus, és az tud bajt okozni. Csak nem tudom mi a különbség a sima herpesz és a cmv vírus között.

Hát, én is túl tudok parázni mindent :)

2014. febr. 13. 12:39
 10/15 anonim ***** válasza:

Megnéztem, ennek semmi köze a herpeszedhez :)

Amúgy amit írtál 4-12 hét a lappangási ideje.... hát szuper...

Szerintem a torch vizsgálat azt is nézi, sőt tuti, mert ismerős ez a cmv szó. De már nem emlékszem mindenre, de én a toxoplazmától voltam beszarva :) . Én abban műveltem ki magam, bár nincs állatunk, de pont simogattam egy kutyust mikor még nem tudtam, hogy terhes vagyok és egy cicát is megsimiztem :) ja egy kutyaszarba is beleléptem..... szóval csak értsd én is paráztam, de ezért is kértem a torch vérvételt. Itt kijött hogy soha életemben nem voltam toxoplazma vírussal fertőzőtt, nyilván mert nem volt kutyám, macskám, ennek nincsenek tünetei, max orrfolyás ilyesmi, de terhesen veszélyes, viszont az sem jelentkezett, hogy mostanában átestem volna, szóval távoltartottam magam a kutyáktól, cicáktól :) A herpesz is ott volt, hogy voltam már és nemrég volt, megtudtam, hogy rubeolás is voltam, vagy oltást kaptam, szóval több minden kiderül olyan is amit esetleg nem tudtál, de terhesen veszélyes lehet. Mondjuk, ha gond van nem tudom mit tudnak tenni.....

Ne aggódj!!! De beszélj az orvosoddal úgyis akkor nyugszol meg, de ne lepődj meg ha mosolyog vagy legyint közben :)

2014. febr. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!