Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szeretnénk babát, de így?

Szeretnénk babát, de így?

Figyelt kérdés
Mielőbb szeretnénk a párommal gyereket vállalni, az ok amiért ennyire sürgős, hogy az idei citològiám P3 cinI volt, most várom a következő eredmènyt, ami érzéseim szerint ugyan ez vagy rosszabb lesz (nagyon sok stressz miatt). Èn nem szeretnèk műtétet, hanem előbb babát. Az orvosom, azt mondta felejtsem el, előbb műtét, 3 havi vizsgálatok. Akár évekig is tarthat mire meggyógyulok. A másik orvos támogat mindenben, ha 6-8 hetente kontrollra járok és bármi rosszabb lesz, műtét. Van valakinek tapasztalata? Belevágtatok már így terhességbe?

2014. máj. 14. 15:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Előbb műtét, utánna terhesség.

Mi lesz ha terhes leszel, s rosszabbodik a helyzet!? Akor a baba is rámehet! Terhesség alatt nagyon kockázatos egy műtét, s a méhed, méhszájad tuti nyílna, s kevés lenne az esély hogy kihúz is végig a terhességet, sőt valószínű korábbanjönne, de az is lehet olyan korán jönne, hogy nem maradna életben.

2014. máj. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Várd meg ezt az eredmény. Ha jobb lesz, akkor gondolom jöhet a baba.

Stressztől nem lesz rosszabb eredményed.

Ha rosszabb lesz, akkor először mindenképpen kezelni kell. Mi van ha a terhesség alatt egyre rosszabb lesz? Az neked és a babának is ártani fog.

Ráadásul így lehet, hogy teherbe sem esnél.

2014. máj. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
A feleségem barátnője volt így évekkel ezelőtt. A pontos részleteket nem tudom, de hipi-szupi lézeres műtét után néhány hónappal, max félévvel már terhes volt.
2014. máj. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ha egy elkésett műtét miatt belehalsz egy egyébként gyógyítható betegségbe, ki fogja felnevelni a gyerekedet?

Keményen fogalmaztam, ne haragudj érte, de ez nem nem "szeretnék" vagy "nem szeretnék" kérdése.

2014. máj. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Először műtét utána jöhet a baba, ahogyan az első válaszoló is írja túl nagy lenne a rizikó a vetélésre, vagy arra, hogy a babának lesz maradandó károsodása miatta (ezzel a tudattal egy anya se tudna együttélni, hogy amiatt lett baja a gyerekének amiről ő tudott, csak nem akart tenni ellene). Engem is pont ezért műtöttek, 3 hónappal a műtét után már orvosi engedéllyel belevághattunk a babaprojektbe. Ez nem olyan hosszú idő amit ne lehetne kibírni.
2014. máj. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem a második terhességem megállapításakor végzett rákszűrésem lett rossz eredményű. Három havonta megcsinálták, ellenőrizték, de a terhesség miatt nem műtöttek. Örülök, hogy nem előtte derült ki a dolog, mert akkor nem mertem volna teherbe esni, és lehet még mindig nem lenne kistesója a lányomnak. A baba egészséges volt, túlhordtam egy kicsit, de 4 kg fölött született, szerencsére a betegség nem befolyásolta a terhességet. Persze, ha előtte kiderül más lett volna a helyzet. Így viszont elég sokat idegeskedtem.
2014. máj. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek! Akkor marad a műtét és javulás utánni babaprojekt :(
2014. máj. 14. 16:39
 8/12 anonim ***** válasza:
Kitartás! Minél hamarabb túlesel a műtéten annál hamarabb jöhet a baba. Fel a fejjel, túlesel rajta Te is és utána jöhetnek a jó dolgok :)
2014. máj. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Reménykedem nagyon, köszi a bíztatást!
2014. máj. 14. 18:05
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom,hogy előbb mindenképp a műtét,és utána lehet a baba projektbe belevágni.Utána tényleg csak 2-3 hónapot kell várni,és bele lehet vágni.

Engem 22 évesen műtöttek,P4-es citológia miatt....

Utána belevágtunk mi is a baba dologba,és bő egy 1évre rá sikerült,(de nekem nagyon rendszertelen is volt a menstruációm,ezért nálam biztos hogy ez is közrejátszott,hogy csak 1 év múlva sikerült a baba)

Ma már egy 4 éves rosszcsont.... :)

Kivánom,hogy minden rendbe menjen nálad is,és utána hamar Anya lehess te is!!:)

2014. máj. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!