Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Metformin (PCOsok) adagján...

Metformin (PCOsok) adagján változtatott vki, orvosi utasítás nélkül?

Figyelt kérdés
Nekem Metfogamma 850-et írtak ki, de csak napi 1x1 szemet, nagyon sok mindenkinél azt olvasom,hogy 1000-1500mg-ból is 3x1 szemet szednek.Mi történhet ha megemelem az adagomat napi 2x1-re?Nagy bajt tudok csinálni?
2009. dec. 28. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! mivel ez egy eredetileg cukorbetegek számára felírt gyógyszer, komoly hatása van a szénhidrát anyagcserére. Én is pco-s vagyok, egyelőre nem szedem ezt, mert még vizsgálatok várnak rám, de semmiképp sem javaslom, hogy orvosi konzultáció nélkül változtass az adagon. Keresd fel az orvosod és kérdezd meg, mások miért kaptak nagyobb adagot, mit gondol, neked miért "csak" ennyit kell szedned. De orvos tudjon róla, hogy változtatni akarsz, mert gondok lehetnek vele! Talán oka van, amiért neked nem ennyit írt!
2009. dec. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Olyat hallottam h megemlete és közölte utólagosan az orvossal Ő meg rábolintott.De közölni a dokival mindenképp kell!!

De miért akarod emelni ? mióta szeded ? hatás? változás ?

2009. dec. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Mióta szeded? Miért gondolod, hogy emelned kell?

2009. dec. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3,5 hónapja szedem, csak fura,h mindenki többet szed,kérdeztem a dokitól,de azt mondta nem kell emelni.
2009. dec. 31. 05:46
 5/5 anonim ***** válasza:

ez egyénfüggő! nekem pl. a sima met nem segitett igy 8 hónap után Avandamet lett. Abból is 'csak' 2x1 et szedek és nekem igy vált be. Ne azt nézzd h más mennyit szed Te teljesen más vagy! a dokid tudja mikor kell emelni.


Javulás ciklusrendeződés ?? hogy állsz ?

2009. dec. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!