Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A mnestruáció 1 napja utáni...

A mnestruáció 1 napja utáni 18. napon voltam uh-n, eredmény uterus 66mm, nyh 5mm, B. o. ov 27x18mm J. o. ov 29x16mm, domináns tüsző nem látható? Ez azt jelenti, hogy nem is volt ebben a hónapban ovulációm, vagy korábban kellett volna menni a mérésre?

Figyelt kérdés
2009. dec. 30. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindkét petefészkeden van 1-1 domináns tüsző. Ha maguktól megrepednek, akkor lesz ovud. És igen, valószínűleg még nem volt. A méhnyálkahártya vastagsága is erre utal. De ezt nem mondta a doki? Vagy miért voltál uh-n?
2009. dec. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Az első válaszoló butaságot írt...(ne haragudj)

A menstruáció első napja utáni 18. nap, akkor még csak a ciklus 13. napján vagy. A nők többségének a 14.napon van tüszőrepedése, (hozzáteszem nekem pl a 18-19. napon volt mindig is.) A mért adatok: 1. a méhed nagysága a köv 2 a jobb és bal oldali petefészek nagyságai. Domináns tüsződ nincs, tehát jól gondoltad, eddig még nem ovuláltál, és az elkövetkező napokban nem is fogsz, mivel akkor már látszania kellene az egyik ováriumban egy tüszőkezdeménynek.

(Hozzáteszem, hogy vagy 30 ilyen vizsgálaton voltam a kórházban, ahol 2 perc alatt letudják az embert...volt,hogy a 15. napon nem volt még semmi, mentem a 17. napon, akkor meg 1 db 16mm-es tüsző volt...na ez hogy lehet 1,5 nap alatt?????....nem mindig figyelmesek az orvosok!)


A tüsző elvileg 18mm-től reped meg, beágyazódni pedig akkor tud, ha az endometrium,azaz a nyálkahártya min.8mm vastagságú.


Remélem tudtam segíteni, sok sikert! Fel a fejjel!

2009. dec. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tényleg nincs domináns tüsző, de a menzi 1. napja utáni 18. nap az a 18. ciklusnap, mivel a ciklust a menstruáció 1. napjától számoljuk. Ha meg az 1. napot nem számolta bele, akkor nyilván a 19. nap.
2009. dec. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!