Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Menstruáció után 2 nappal...

Menstruáció után 2 nappal teherbe lehet esni? FONTOS

Figyelt kérdés
Miután elmúlt a mensim 2 nappal együtt voltunk a párommal, óvszerrel védekeztünk de az aktus során elszakadt. Nem vettem be 72órás tablettát, mert úgy tudom hogy menstruáció után nem lehet teherbeesni, ugyanis akkor nincs peteérésem... Viszont most itt állok a következő menstruáció várható napján, és nem jött meg. Nagyon megvagyok ijedve, az alhasam feszes és szúr, és ez előtt egy héttel 3-4 napig tartó barnás vérzésem volt... ugye nem vagyok terhes??

2014. máj. 30. 13:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Teherbe lehet esni.
2014. máj. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Kevés az esély, de extra peteérés mindig lehet, még ha ritkán is fordul elő, lehet, hogy épp nálad előfordult.
2014. máj. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Az "Úgy tudom...", "Úgy gondolom...", "Úgy hiszem..." helyett nem lett volna egyszerűbb bevenni azt a fránya tablettát? Most nem lennék tiszta ideg.
2014. máj. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul tudtad.

Rövid ciklusnál pont oda esik a rendes ovuláció, és spontán peteérés is bekövetkezhet bármikor.


Egyébként a menstruáció első napjától számoljuk a ciklus napjait!

A leírásodból még azt se tudjuk meg, hogy mikor történt, hisz nem tudhatjuk, hogy hány napig menstruálsz!

2014. máj. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
4 napig szoktam mensturálni, 29.én jött meg és 4.én történt az esemény
2014. máj. 30. 13:52
 6/13 anonim ***** válasza:
44%

Most meg azt hagytad ki, hogy hány naponta szokott megjönni...


Tényleg ennyire nem értesz hozzá?

Akkor bszni se kéne!

2014. máj. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A kérdésben szerepel hogy ma kéne megjönnie, a válaszban pedig leírtam hogy 29.én jött meg. Tehát 30-31 napos a ciklusom általában. De van amikor nem pontos és 1-2 nappal előtte, utánna jön meg
2014. máj. 30. 14:08
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

Simán.

De itt nekem valami azért nem stimmel: ha te valóban úgy gondoltad volna, hogy a ciklus ezen szakaszában nem lehet teherbe esni, akkor nem védekeztetek volna. Az már csak hab a tortán, hogy ha valóban ennyi selejtes óvszer lenne forgalomban, akkor a gyártók már régen tönkrementek volna a kártérítések miatt...

Hogy bővül-e a család, azt a terhességi teszt fogja kimutatni. Drukkolok, hogy ne legyen baba, de jobban oda kellene figyelni.

2014. máj. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Csinálj tesztet
2014. máj. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%

Rosszul tudtad.

1. A nők nem gépek, hogy mindig minden hónapban minden ugyanúgy történjen. Még azzal is megesik, hogy egyik hónapban máskor van peteérése, akinek történetesen előtte évekig ugyanakkor volt.

2. Bármikor lehet spontán peteérés, akár menzesz előtt, akár menzesz közben, akár menzesz után egyből, éppen ezért van az, hogy gyakorlatilag egy nő az egész ciklusa alatt bármikor teherbe eshet.

Csak ez nem olyan gyakori eset. De előfordul.

És mivel a párod beléd élvezett, mivel kiszakadt a gumi, te pedig nem vettél be esemény utánit, így ha pont volt egy spontán peteérésed az aktus környékén, akkor simán teherbe eshettél. Ráadásul késik a vérzésed...Szóval csinálj tesztet! Kicsi a valószínűsége, késni meg bármitől késhet, de nem nulla az esélye annak, hogy terhes legyél!

És ha eddig mindezt nem tudtad, akkor most tudod. Tehát mindig védekezni kell, az egész ciklus alatt és ha gond van, akkor esemény utáni kell.

2014. máj. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!