Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Rossz sperma esetén mikor...

Rossz sperma esetén mikor ajánlott együttlenni?

Figyelt kérdés

Nem voltunk kivizsgáláson, így nem biztos, hogy ez a gondunk, de gyanakszok. Nekem minden hónapban van pém, s az ovu előtt 1-2 nappal, s többször az ovu napján is együtt voltunk, mégsincs babó, pedig ez a 7. próbálkozós hónapunk.

Ha pl. csak ovu napján lennénk együtt (bár ez elég érvágás lenne), akkor nagyobb esély lenne arra, hogy összejöjjön, ha mégis sperma-gondok vannak? Vagy épp ellenkezőleg?

Most nem azt a tanácsot várom, hogy menjen el a férjem orvoshoz, mert az evidens, tudom. De ő túl büszke ehhez. Neki még nem is feszegettem ezt a témát, mert akkor még jobban rástresszelne a témára.

Láttam olyan görbéket, ahol feltüntették a rossz sprma, s csak egy vagy két együttlét volt a ciklusban. Ezért kérdezem.



2014. jún. 3. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Két, három naponta ajánlott együtt lenni. De ha pontos a ciklusod és az ovud lehet akár 4-5 napot is várni előtte. Valahol azt olvastam, hogy ha nem megfelelő a spermaszám akkor a hosszabb önmegtartóztatás nem, hogy jó, hanem rontja az esélyeket.
2014. jún. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ebbol nem lehet leszurni azt,hogy mi a gond.

Attol,hogy van peteeresed meg ovud meg nalad is lehet gond,de tegyuk fel,hogy a ferjednel van a problema.Nem mindegy,hogy keves a sperma szam,az alakjuk nem megfelelo vagy lassuak.Es ezek meg csak a gyakoribbak.

Sot az is lehet,hogy semmi gond nincsen nalatok.

Honnan tudod egyebkent,hogy van ovud?Ugy tudom,hogy azt vagy homerozessel vagy uh-s kovetessel lehet csak megallapitani.

Egyebkent,ha ugy erzed gond van,akkor mindenkeppen beszelj a ferjeddel.Sok helyre be is viheti a mintat ,nem kell helyben produkalnia.

2014. jún. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hőmérőzök és ovu-tesztelek. Igen, benne van, hogy nálam is lehet gubanc, de szépek a görbéim, így a peteérés probléma ki van zárva, szerintem.

Együtt is vagyunk 2-3 naponta, csak sokadik alkalom, hogy , hogy látom a görbén, jókor voltunk együtt, ennek ellenére nem jött össze a baba.

Tudom, az is lehet, én görcsölök rá. Amúgy már van egy 4,5 éves kisfiúnk, akkor a 2. hónapban sikerült pozit tesztelnem, még nem volt ilyen gondunk. Azóta eltelt 5 év, változhattak a dolgok. Vagy nem?

2014. jún. 3. 16:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát az én görbéim baromi szépek voltak, minden laborom tökély, az uh is, uh-n ábrázolódó peteérés, stb. aztán készült egy inzulinterhelés, ami borzasztó sz.r lett. Kaptam Meforalt, és hála Istennek jött a lányunk azonnal.


Szóval abszolút nem biztos, hogy vele van gond.

2014. jún. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem magadat vizsgaltasd ki először, hogy ki tudd zárni, hogy veled van vmi.Nekem mioma miatt volt több idő teherbe esni, de sikerült. A pozitv lh teszt még csomó mást nem zár ki.
2014. jún. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!