Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akiknek alacsony a progesztero...

Akiknek alacsony a progeszteron szintjük és sikerült teherbe esniük, azoknak ugyanúgy elmaradt a menstruációjuk vagy a barnázás továbbra is fennállt?

Figyelt kérdés
2014. jún. 18. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem voltam vele tisztában, hogy nekem ez van, de miután a terhességem 5. hetében barnáztam és görcsöltem, ez egyértelműen kiderült. Akkor egyből mentem a kórházba, kaptam hormonpótlást, 3 napig kórházi megfigyelés alatt voltam, addigra el is múlt a barnázás és többet vissza sem jött a terhességem alatt.
2014. jún. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! És mielőtt teherbe estél semmi tünete nem volt a progeszteron hiánynak? Nem is barnáztál mensi előtt?
2014. jún. 18. 09:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálam nem volt semmi tüneteb a progeszteronhiánynak, sosem barnáztam menzi előtt. Mindig piros vérrel kezdődött és napra pontosan 5 napig tartott. Elamardt a menstruációm, teszteltem. A terhesség 6. hetében kezdtem el barnázni, kaptam gyógyszert, de már nem sikerült megtartani a babát. Missed ab lett. A szövettani vizsgálat nem talált semmit, nem tudták megmondani, hogy miért történt. Annyiban is hagyták, mert ugye egy vetéléssel nálunk nem nagyon foglalkoznak...

Amikor újra próbálkozhattunk, akkor elmentem hormonvizsgálatra önszorgalomból, mert már mindent összeolvastam és akkor olvastam a progeszteronhiányról is. Mint kiderült, éppen határértéken van a progiszintem. Így amikor végre újra teherbe estem, akkor rögtön a pozitív teszt után már az 5. héten csattogtam az orvoshoz és kértem a gyógyszert.

2014. jún. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok, de mindig barnázással kezdődött és kezdődik a vérzésem és azzal is fejeződik be.

De én nem tudtam, hogy ebből akár gond is lehet terhesség alatt. De amúgy nálunk ilyennel nem foglalkoznak úgy alapból a nőgyógyászaton. Csak terhesen kaptam tényleg gyógyszert és nem is volt semmi gond a terhességem alatt.

2014. jún. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az első válaszadótól kérdezném,hogy mikor pozit tesztelt nem volt semmi tünete? Úgy értem a menstruáció maga elmaradt gondolom de az előtte lévő barnázás is?
2014. jún. 18. 17:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi számított alacsonynak? Abban a hónapban pont néztek nálatok 21. napi hormonokat, amikor sikerült teherbe esni?
2015. márc. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!