Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A nőgyógyász azt mondta ma,...

A nőgyógyász azt mondta ma, hogy a terhesség 5hetes 1napos, +- 9nap! Most akkor mennyi idős vagyok? A petezsák 17mm, kerek szikhólyag,2hét múlva kell visszamennem, akkor már látszódni fog a magzat is!

Figyelt kérdés
2014. jún. 24. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnos Magyarországon még mindig bevett divat az orvosoknál, hogy össze vissza mondogatják a kiírt idöpontot.


Èn külföldön voltam terhes és szültem, itt egy fix dolog van erre(úgy tudom Mo-n is, csak szeretnek az orvosok össze vissza beszélni).

Az utolsó mensi elsö napjától számolják a 40 hetet.

Ha ismert az utolsó mensi akkor ahhoz lesz az elsö hivatalos szülési idöpont, ezt írják be a kiskönyvbe. Ettöl eltérni csak abban az esetben fognak, ha nem ismert az utolsó mensi, vagy olyan nagy arányban eltér a magzat(pl sokkal késöbb fogant, vagy sokkal elöbb). Mikor UH-n megnézik akkor a gépbe az orvos beírja az adatokat mielött elkezd méregetni. A végén a gép össze hasonlítja az értékeket és kidobja, hogy a mensihez képest benne van-e a magzat a megfelelö idöpontba. Mert, hogy a magzatok sem egyformán fejlödnek és nem egyformán gyarapszanak, ezért is kell megnézni, hogy korához képest normális-e.

2014. jún. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm....kalkulátor szerint és az utolsó mensit nézve ma vagyok 7.hetes!
2014. jún. 24. 10:50
 3/8 anonim ***** válasza:
5 hetes 1 napos +- 9 napos terhes vagy :-)Egyelőre ennyit tudnak mondani, majd később amikor az ultrahangokat csinálják, akkor megmérik a babát és esetleg ehhez korrigálják a szülés várható időpontját.
2014. jún. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként azt mondta a doki,2 hét múlva látszik majd a magzat is!A petezsák 17mm,kerek szikhólyag!Ez így jó?
2014. jún. 26. 11:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia,

7 hetesen nekem is 5 hetesnek tippelték az ikreimet, nekem elhalt a terhességem sajnos. DE!

Nekem is mondta a dokim, hogy lehet, később volt peteérésem, később fogantak. Én tudtam, hogy nem lehet, mert akkor már ott volt a pozi teszt, de nálad ez nem lehetséges? Hogy nem papírforma szerint fogantak, hanem mondjuk 1 héttel később? Nem azért írtam le a történetemet, hogy kétségbe ess, azt semmiképpen ne tedd, a szikhólyag megléte nagyon jó, ha tényleg később fogant, éppen ennyit kéne látni. Nekem nem volt az sem. Drukkolok, hogy minden oké legyen, tudom, milyen idegölő ez a két hét, de próbálj megnyugodni, amennyire lehet, a szikhólyag tényleg biztató :)

2014. jún. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam,hogy később sikerült!De ez az orvos semmit nemmondott ezen kívül!A szikhólyagról én is azt olvastam,hogy jót jelent!El kéne mennem másik orvoshoz?
2014. jún. 26. 11:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát, ha úgy érzed, másképp nem tudsz megnyugodni, menj el, de akkor is egy hetet várj ki a kettőből, mert 1 nap különbséggel a másik sem fog többet látni. Ha úgy gondolod, van rá sansz, hogy később fogant, tehát nem a 14. napon volt peteérésed, akkor szerintem ne aggódj.

5-ös

2014. jún. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy később fogant ,mert mostanság nem volt teljesen szabályos ciklusom!28-33 nap között jött meg mindig!
2014. jún. 27. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!