Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van valamilyen bizonyíték...

Van valamilyen bizonyíték arra hogy aki nagyon akarja a gyereket és "rágörcsöl" azért nem fog összejönni?

Figyelt kérdés
Mindig azt hallom,olvasom hogy nem szabad rágörcsölni hogy nagyon szeretnénk a babát oly annyira hogy már tüneteket produkálunk mert hogy így nem fog összejönni a baba,majd ha nem akarjuk annyira majd akkor sikerül.Szerintem ez hülyeség ha egy baba össze jön az ne ezen múlik hogy mennyire szeretnéd!Na de most komolyan hány olyan kismama van itt aki nagyon nagyon szerette volna a babát és össze is jött?
2014. jún. 24. 21:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
szerintem is így van. Ha rágörcsölsz tuti nem jön össze. Már csak azért sem mert a folyamatos csalódások miatt elkezded magadban keresni a hibát, hogy 4-5-6 hónapja nem jön össze és biztos te vagy a hibás. Elkezdesz orvosról orvosra járni hogy nem jön össze, keressék az okot. Kiderül hogy mindketten egészségesek vagytok és mégsem jön össze a baba. A tudat alattinak nagy hatalma van amit az tudomány jelenleg még nem tud magáénak. Hidd el hogy sok múlik azon hogy az ember hogy áll hozzá. Ezért van az hgoy aki nagyon akar az nehezen esik teherbe aki meg nem akar annak véletlen is összejön. Mindkét gyerekem akkor fogant meg mikor elhatároztam hogy munkahelyet váltok és leállok a babaprojektről.Két hónapot dolgoztam mindkét helyen, mert már akkor a pocakban voltak mikor az első havi fizetésem megkaptam. Mert nem erre gondoltam. Mindkét gyerek az utolsó védekezés nélküli együttlétünkből fogant, mikor már azt mondtam hogy okééé hanyagoljuk a dolgot!
2014. jún. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ez egy jó kérdés!

Biztos hogy van benne sok igazság, de az én példám pl. cáfolja. Amikor egy pár elhatározza, hogy jöhet a baba, akkor azért eléggé ezen jár az ember agya, figyeli a peteérést, és csalódik ha nem jön össze egyhamar, tehát valamilyen szinten az ember biztosan rágörcsöl. Én is így voltam, nem volt nap, hogy ne gondoltam volna a baba-dologra, aggódtam, hogy biztos valami gond van velem, terveztem a kivizsgálást, aztán mégis összejött a 7. hónapban.

De azt is érdemes lenne tisztázni, hogy mi számít tulajdonképpen rágörcsölésnek? Peteérés figyelése, időzített együttlétek? 30 fölött szerintem ez belefér, nincs idő éveket várni hogy majd egyszer biztos összejön. De pl. amikor valaki az esedékes menzesz előtt 4 nappal már elkezd minden nap terhességi tesztelni, azt én is totálisan fölösleges és értelmetlen dolognak tartom. Ilyet sose csináltam, mindig megvártam hogy már pár napot késsen is. Így csak 2x volt szükségem tesztre, a második ilyen alkalommal pozitív is lett, nem kellett csalódni. :-)

2014. jún. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg igaz. Persze lehet hogy valaki rágörcsöl és mégis terhes lesz, de inkább az a tendencia, hogy annál később kopogtat a gólya.

Nézd meg a fórumokat, hányan hőmérőznek ovutesztelnek, nyákot figyelnek, már tüneteik is vannak, már a beágyazódást is érzik mégsem terhesek......

Aztán meg nézd meg az abortuszra várókat, esetleg egy baki volt......

Amúgy persze terhes lesz az aki babát szeretne, nyilván ezért megtesznek mindent, de ha nagyon rágörcsöl akkor bizony általában később lesz terhes, mint akinél egyszer pl kiszakadt a gumi......

Ismerek is ilyet, az első gyerekkel kellett pár hónap, a második a kiszakadt gumi miatt jött :)

Egyébként ha belegondolsz teljesen logikus. A szervezet nem fog megtermékenyülni amíg egy stresszes, agyalós anyuka jelölttel van dolga, amikor lenyugszik, hogy majd jön a baba ha jönni akar, akkor meg összejön a baba.Persze vannak kivételek, mert van akinek beavatkozások kellenek, de akik spontán lesznek terhesek azokra nagyrészt szerintem igaz.

Szóval ha babát szeretnél nem agyalj rajta, meglátod, amint tényleg élvezed az életet és nem méricskélsz, figyelgetsz, sőt tüneteket sem képzelsz be, már terhes is leszel :)

2014. jún. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Hát nekem mindkét alkalommal csak ez járt a fejemben mégis megfogant. Attól még másnak lehet, hogy ezért nem jön össze, ezt nem tudhatom de a saját tapasztalatom ezt mutatja.
2014. jún. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!