Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha lenne valamilyen jogos/hihe...

Ha lenne valamilyen jogos/hihető bizonyíték pár/az összes vallás ellen, felfednéd?

Figyelt kérdés

Légyszi ne azt kezdjétek el vitatni hogy ez mégis milyen bizonyíték lenne, de ha lenne valami, minden kételyt eloszlató, egyértelmű bizonyíték hogy egy/több/az össze vallás nem létezik (mármint a 'túlvilági dolgok', így a reinkarnáció, Isten, Nirvána, Allah, mennyország stb), akkor nyilvánosságra hoznád ezt a megkérdőjelezhetetlen információt?

Normális válaszokat írjatok légszi, és érveljetek hogy miért!


2014. febr. 17. 16:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
49%

Látszik hogy a te birtokodban nincs ilyen információ.

De tegyük fel hogy létezik egy ilyen bizonyíték(ami hm... mondhatjuk úgyis 10000x könnyebb igazolni valamit mint cáfolni ,ismeretek nélkül)

Nem,nem hoznám nyilvánosságra.

Vannak emberek akiknek ez a mentsváruk.Én nem akarnám elvenni tőlük.

2014. febr. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
40%

Ahogy az elso irja.


Rengeteg embernek nyujt vigaszt, remenyt, oromet a vallas. Miert vennem el toluk? Miert tennem tonkre a boldogsagukat?

2014. febr. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
58%

Igen, bár attól függ, hogy mi az igazság és kinek kell elmondani.

Mert ha több kárt okozna, mint hasznot, akkor talán a fogalmam sincset hazudnám.

Az ember meg úgyis azt hiszi el, amit akar. Nem attól függ múlni a hite, hogy én mit állítok.

Az sem számít, hogy más mit állít.


Ha valaki azt mondaná, hogy egy robot vagyok, aki nem képes szeretni, csak arcon nevetném. Mert lehet, hogy igaz, de én nem úgy viselkedem. És az számít, hogy én hogyan viselkedem és a környezetem.

2014. febr. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
58%
Természetesen nem úgy adnám elő, hogy a másikra eröltetem az igazam és böfögök minden csúnyát különböző blogokban....
2014. febr. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
58%

Szia!


Hívőként érdekes, ebbe belegondolni :D


Nos, én úgy gondolom, az embereknek joguk van megismerni a bizonyítékokat, de nyilván ez csak arra vonatkozik, aki akarja is.


Ha például tarthatnék erről egy előadást, akkor felszólítanám az embereket, hogy csak azok maradjanak a teremben, akik készek meghallgatni ezt a perrdöntő érvet, és ha úgy van, el is fogadni, mert nem szeretnék senkinek sem kellemetlenséget okozni.


Akik a teremben maradnának, azoknak elmondanám.

2014. febr. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
57%
A hihető bizonyíték maga az adott vallási könyv, hiszen számtalan irreális, igazolhatatlan kijelentések gyűjteményei. Az a baj, hogy sokan annyira akarják hinni, hogy a létük nem szűnik meg az élet végével, hogy teljesen elvesztik kritikai érzéküket és eltelnek reménnyel. Hogy ez az érzés megmaradjon, mindent kritizálnak, ami aláásná hitük alapjait és minden érvet felhasználnak, mégha az igazolhatatlan is. Hinni akarnak és kész.
2014. febr. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Filoszmennél a pont.
2014. febr. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 sandor76 ***** válasza:
17%

Igen.

Volt emlitve egy vallasos konyv.

En Biblianak mondom,es egy-ket valaszoloval ellentetben,lehet erteni,es semmi sincs benne aminek ne lehetne utanna jarni,sot meg is elni.

Nem azert mert valaki hinni akar.

Miutan megvizsgalta,es latja az ember a hasznat,igen lehet benne hinni.

Tudni azt ,hogy ami ott leiratott a hasznunkra van.

Sokan ezt a vizsgalodast nem teszik meg ,es elitelik a tanacsait,sok minden miatt.

A megkerdojelezhetetlen informacio az egeszet jelenti,olyan mint egy mozaik,ha egy darabja hianyzik nem erteni az egeszet.

2014. febr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Nem. Az embereknek segít, ha hihetnek valamiben, ráadásul nem is ártanak ezzel sem maguknak, sem másoknak. Sokaknak tényleg csak a hitük ad erőt. Nem akarnám ezt elvenni tőlük.
2014. febr. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
14%
Jaj nehogy nyilvánosságra hozzátok hogy nincs isten. Akkor hova járnék minden vasárnap időmet elcseszni templomba és hova dobálnám a pénzem persely helyett? Akkor értelmes dolgokkal foglalkozhatnék isten helyett és a pénzem meg a családomra költhetném. Hát má a lelki drogot is sajnálják az ilyen lelki nyomoréktúl mint én vagyok?
2014. febr. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!