Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek terhes? Nagyon aggódom...

Lehetek terhes? Nagyon aggódom! Valaki volt már így?

Figyelt kérdés
Nos, kb. 3 hete lefeküdtem barátommal, de mivel az egész nagyon hamar jött, és nem volt nálunk semmi, nem védekeztünk. Ahogy "betette" rájöttünk, hogy ez rossz ötlet és nem kellene kockáztatni ezért inkàbb csak pettingeltünk. Tehát kb. fél percet voltunk gumi nélkül. Már akkor több fehér folyásom volt (mensi elötti nap mindig több jön), és másnap délután megjött ( hozzáteszem este voltunk együtt). Eléggé gyenge mensi volt utána, igaz 6 napig de elég elviselhető volt. Nagyon rendszertelenül menstruálok, van hogy 12-14 nap van két mensi között ( idén még nem volt rendes 28 napos ciklusom ) de most még azóta semmi... :( Lehet, csak szimplán kezd visszaállni a 28 nap, vagy lehetséges az hogy terhes vagyok? Tudom, hogy ez elég hülye kérdés, de nagyon félek! Bár lehet csak túlstreszelem az egészet! Szerintetek? 17/L

2014. jún. 30. 00:21
 1/10 anonim válasza:
Ha már volt előváladék, lehetséges. Ha még nem, akkor nem sok esély van rá. Sajnos a rendszerteles menstruációnak vannak ilyen hátulütői, nem lehet megbízni benne. Nekem anno volt, hogy 4 hónap is eltelt. Viszont 3 hét után már lehetnek tünetek, vagy ha nem érzékelsz de mégis aggódsz csinálj egy tesztet, ilyenkor már bőven kimutatja.
2014. jún. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tüneteim nincsenek. Csak nagyon ideges vagyok. A barátom ennyi idő alatt csak nem "váladékozott"! Nem volt fél perc és rájöttünk hogx nem kellene kockàztatni! Utána pedig kellett kis idő mire elment! Mindenesetre köszönöm a vàlaszodat! :)
2014. jún. 30. 00:43
 3/10 anonim ***** válasza:
szerintem nem vagy terhes. mivel ideges vagy még később fog megjönni. a menses olykor egy hónapot is kihagy főleg ebben a korban. Vegyél a dm-ben egy terhességi tesztet. és meglásd, mihelyst látod majd, hogy negatív megnyugszol és meg fog jönni :) fel a fejjel!
2014. jún. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát megpróbálok megnyugodni, hátha! Köszi a választ és igyekszem! :)
2014. jún. 30. 00:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Csinálj tesztet! 3 hét után már tuti eredmény.
2014. jún. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megijeszteni, én így lettem terhes. Az én párom is max 2 lökést volt bent, ő sem ment el, s "odakint" is sok idő kellett neki. Mondjuk én utána már nem menstruáltam.

Valóban csinálj tesztet!

2014. jún. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Lehetsz várandós, de a zigóták 70%-a az első hónapban meghal, mensivel távoznak.

Valószínűleg nem tudott megtapadni eleve se, ha rögtön másnap menstruáltál. A mennyiség a ciklus rövidsége miatt lehetett kevesebb, nem a terhesség miatt.


Miért vagy ideges? Az együttlét után 1 hétig menstruáltál, most 14 napja nem menstruálsz, nem késik most.

2014. jún. 30. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azért vagyok ideges, mert már szinte hozzászoktam ahhoz hogy majdnem kéthetente jön meg, de eddig semmi! Viszont én is gondoltam erre, hogy nem sok ideje volt megtapadni. Remélem így lesz és soha többet nem esek ebbe a hibába! Köszönöm mindenkinek! Nagyon rendesek vagytok! :)
2014. jún. 30. 07:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha jólesik az együttlét, az növeli az egészséget, rendezheti a ciklust, ne izgulj!
2014. jún. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Az a helyzet, hogy sok terhességi teszt nem mutatja ki a pozitív terhességet sem...Most várom a 2. (tervezett :)) babánkat, és a mensitől számított 33. napon lett csak pozitív a teszt,addig 3-at dobhattam ki, mert negatívat mutattak.


Az ilyen rendszertelen mensesek mellett mondjuk nehezebb kitalálni, hogy mikor vagy "fogékony", ha beáll egy rendszerbe, akkor tudni fogod, melyik az a 3-4 nap, amikor nagy eséllyel teherbe eshetsz. Erre normálisan egy ciklus alatt 3-4 nap van. Ha olyan könnyű lenne a teherbe esés, akkor nem lenne ilyen sok szomorú páros, akik hiába vágynak gyerekre.


De ha ilyen előfordul, menj el inkább az ambulanciára, felírják a 72 órán belül beveendő gyógyszert és akkor nincs miért aggódni, viszont tanulsz az esetből és óvatosabb leszel.

2014. júl. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!