Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lombik után buszozás? Szerinte...

Lombik után buszozás? Szerintetek nem rázza ki, szakíthatja meg az esetleges terhességet a buszozás?

Figyelt kérdés
Nagyon sok ut felujjítás van felénk,és ugy zötykölődik a busz hogy félek baj lesz.szerintetek van okom aggódni?

2014. jún. 30. 23:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Lombikbeültetéskor még nincs terhesség, még napokig csak keresi a helyet az embrio. Ennyitől nem fog semmi történni.
2014. jún. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem annak idején azt mondta az orvos, hogy óvatosan kocsizzak haza és ha lehet, akkor pár napig pihenjek sokat, de azért ne egész nap (az sem tesz jót). Én kb. 10 perc alatt hazavezettem és 3 napig szinte feküdtem, mert féltem még megmozdulni is. De hazajutnod valamikor úgyis haza kell, tehát inkább a legelején, mint akkor amikor már elkezdődik valami...22 hetes km:-)
2014. júl. 1. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Túl óvatosak itthon az orvosok. Külföldön élek, és egy másik országban csináltattam a lombikot. A transzfer utáni napon hazarepültem, majd 1,5 óra vonatozás után még taxiztam egyet a városban, és ikreim lettek. Nem ezen múlik. Szerintem a pihenés is csak akkor hasznos, ha tényleg lazítani tud az ember, mert akkor jobban viseli a terhességet is, meg az esetleges kudarcot is. De ha valaki inkább őrlődős típus, mint pl. én, nekem jót tett, hogy teljesen normális életet éltem trenszfer után, dolgoztam. Tényleg nem a buszozáson múlik, nem rázhat ki semmit a busz belőled. Sok sikert!
2014. júl. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem azok, akik sok pénzt, időt és energiát áldoztak a lombikra és mondjuk pl.már 5 éve várnak a csodára, másképp viszonyulnak ehhez, mint azok, akiknek kevesebb erőfeszítésükbe került. Én ismerek ilyet is, olyat is.

Ismerek olyat, aki 6 éve próbálkozik és 3 lombikon van túl (eddig kb. 1,5 milliót költött rá). Na annak hiába mondanád a beültetés után, hogy repülőzzön, vonatozzon. Megmozdulni sem mer, nehogy bajt csináljon. Ez függ a Te személyiségedtől és helyzetedtől is, nincs bizonyítva, hogy mitől tapad meg az embrió, mi használ, az orvosok is csak találgatnak. Neked kell döntened, hogy utólag senkit ne hibáztass. Én rengeteget pihentem és mellette könnyebb házimunkát végeztem (+ egy 4,5 évest is elláttam, de okos kislány, sokmindent megért, napközben oviban volt). Sikerült. DE nekem a hozzáállásom is ilyen. Én bíztam az orvosomban és pontosan betartottam amit kért, javasolt. a gyermek körüli teendőket is elmondta, hogy mit vállalhatok be én, mikor bízzam nagymamára, apukára...Szerintem neked is az orvosodat kellene megkérdezni és utána eldöntened, hogy mi a legjobb neked SZERINTED (nem a többi lombikos szerint)

2014. júl. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy irtatok.Én olyan lazán vettem az első lombikom mintha meg sem történt volna.persze pihentem nem cipeltem.mentem dolgozni,de 5 nap után barnáztam majd véreztem. remélem a következő sikerül.
2014. júl. 3. 22:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Szerintem jól csináltad, és hidd el, hogy nem rajtad múlt!

A következő lombik sikeres lesz!:)))


A sikeres beültetésem alatt én is itthon voltam, de nem feküdtem, inkább "fetrengtem", úgy fogalmaznék az első 2 napban . Nem is végeztem semmi megerőltetőt. Majd utána már a 3. naptól sétáltam mindennap félórát a férjemmel. Sokat pihentem. Próbáltam elterelni a gondolataimat pl. filmeket néztem itthon. Igyekeztem olyan tevékenységeket végezni, amelyek jól estek.


Nekem ugyan a 4. sikerült, de nálunk bonyolult volt a dolog. (A férjem azoospermája miatt hereszövetből nyerték az apai sejteket, nekem meg inzulinrezisztenciám van, már gyógyszeresen kezelve.)


Előtte én is kipróbáltam, hogy többet fekszem, de csak idegesebb lettem, és az embrióknak sem jó, ha nincs normális vérellátása a méhnek. (Egyáltalán nem bizonyított, de olvastam olyat is, hogy a lombikos méhen kívüli terhességhez hozzájárulhat, ha valaki végigfekszi a két hetet.)


Mivel most a tesóra készülünk, és eddig még nem sikerült, sajnos, nekem is újra téma, hogy mit tehetek és mit nem a beültetés után. Sorstársaimat kérdezve most sem lettem sokkal okosabb, de abban lehet valami, hogy le kell kötni a gondolatokat, sokat kell nevetni(!), vidámnak lenni, tehát nem stresszelni, őrlődni, feleslegesen tesztelgetni;), de olyan dolgokat csinálni, amihez kedve van az embernek!


Kitartást, és ha valami kérdésed van, akár privátban is szívesen válaszolok!

2014. júl. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!