Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hány napos menzes késés után...

Hány napos menzes késés után kezdtetek gyanakodni és végeztetek tesztet? Milyen tünetek miatt gyanakodtatok?

Figyelt kérdés
2010. jan. 6. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Első terhességemnél elkezdett a cicim furán fájni. Akkor gondolkodtam, hogy már meg kellett volna jönnie, így vettem tesztet, erős pozitív volt. Első hónap volt hogy próbálkoztunk, nem is tudtam mikor volt pontosan meg utoljára. Sajna az a baba nem maradt meg, így a második babánál már nem vártam a menzi napját, együttléttől számolva 2 hét múlva teszteltem, aztán megint, így lett pozitív tesztem.
2010. jan. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
egyetlen gyanúm az volt, hogy úgy éreztem megjön, de mégsem. Pedig ha azt az érzést éreztem, akkor rendszerinte 1 órán belül tényleg megjött, itt pedig egész nap nem. Másnapra az érzés is elmúlt. (tesztet rá 4 napra csináltam) Ezen kívül semmi tünet, se mellfeszülés, hányinger, semmi. Kb 6 hetesen kezdődtek csak a negatív tünetek, előtte jól voltam.
2010. jan. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Már a következő időpont előtt 1 héttel biztos voltam, hogy babát várunk. Feszült a mellem--nem is bírtam hason aludni annyira. Elkezdett vérezni a fogínyem, és a hajam lágysága is megváltozott. Ezek apró jelek, amiknek együttes állása miatt már a "hosszú hétvége ;)" után 1 héttel mondtam a férjemnek, szerintem beakadt egy kisbohóc a fiókba! A vérzés kimaradása után 2 napra vettem a tesztet és erős pozitív volt.

A kellemetlenebb tünetek (buszmegállóban hányás, állandó hányinger érzet, haspuffadás, gyomorégés) csak a 8-9. héten jelentkeztek és 3 hétig tartott a móka. Aztán minden elmúlt, és kezdett nőni a poci látványosan. A 14.-ig héten már éreztem a mocorgásait naponta többször is(csikiztek a pillangószárny-mozdulatok), és a 15. héten már kismamaszoknyát kellett vennem. :D

2010. jan. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
bocsi az offért, de kedves utolsó, nekem is vérzik a fogínyem pár hete, és nem tudom mit lehetne vele csinálni, nincs valami jól bevált gyógymódod? meg látom írod, hogy neked is hamar nőtt a pocid, én vékony testalakatú vagyok, most 12 hetes, és úgy nézek ki, mint más kb 4 hónaposan. Te is kb így voltál? ez normális? :)
2010. jan. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én, ha a 28. napon nem jött meg (mivel két évig próbálkoztunk) rögtön vettem tesztet. de a vége felé, hogy ne csalódjak annyit (általában 3 nappal később mindig megjött) vártam 3-4 napot a tesztteléssel.

de amikor terhes lettem, el voltam foglalva (előtte 1 hónappal házasodtunk össze) így amikor nem jött meg, rögtön iszonyatosan fájt a gyomrom. napokig.azt hittem elrontottam. így diétáztam. attól meg rosszul voltam. aztán egyik nap az volt az érzésem, terhes vagyok. ez volt a 28 nap után a 4. nap. férjem mondta várjak reggelig, akkor csináljam a tesztet.(óvott az összeomlástól) éjjel kiosontam tesztelni! volt sikítgatás! másnap már hánytam. most vagyok 21 hetes és még mindig de csak reggel epét... :)

2010. jan. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia, a fogínyvérzős vagyok... A válaszom egy szájvíz, 1 L -es kiszerelésben lehet kapni, cc. 1800 Ft-ba került. A nevét már elfelejtettem, de ha bemész a gyógyszertárba, akkor ott eléd raknad majd egypár félét, és ennek az üvegje nem átlátszó, hanem fehér és kék rajta az írás. Nálam csökkentette a vérzést, bár a 9. hónapban és szülés után megint eléggé vérzett.

Egyébként igen, normál testalkatom van, amolyan sportos,csinos fajta...:) 172 cm-hez 68 kg-val kezdtem a terhességet. 83-mal zártam, szülés után 1 órával 78 voltam.(4 kg a "pici" fiam volt, 0,5-0,5 kg a magzatvíz és a lepény) Most +4 kg van rajtam, de amíg szopik a 8 hós fiam, addig nem erőltettem a fogyást. Ez amúgy is lemegy 1 hónap alatt heti 4-szeres mozgással és egy 1200 kcal-ás diétával.

Egyébként a méh kiemelkedése elvileg csak a 15-16-ig héten történik a medencéből, tehát 12 hetesen inkább a hormonoknak köszönheted a picipocidat. De az is számít! :D

Pár hét, és tényleg a gyermeked mutogatja magát a nagyvilágnak! ;)


Boldog babavárást, kellemes szülést és nyugodt gyermekágyi heteket kívánok nektek! :)

2010. jan. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
köszönöm kedves utolsó! a gyógyszert is, és a jó kívánságokat is! :-) én is hasonló jókat kívánok!!!
2010. jan. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!