Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van egy 17 hónapos kisfiam....

Van egy 17 hónapos kisfiam. Ha pár hónap múlva terhes lennék, mit kapnék? Táppénz, vagy marad a gyed a szülésig, és onnan kezdődik elölről a tp, szülési szabi, stb? És a táppénzt mi alapján számolják? A gyed-et veszik alapul?

Figyelt kérdés
2010. jan. 6. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
gyedet az első fickód 2 éves koráig kaphatnád, tehát azt biztos nem kapod szülésig, helyette üge gyes jár (ennek az összege kb 30ezer ft. ) Illetve mehetsz táppénzre is, hogy ilyenkor a 2. gyerek utn járó gyedet stb a táppénz alapján vagy a korábbi gyed alapján számolják-e azt nem tudom :S
2010. jan. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Már most tudod, hogy veszélyeztetett terhes lennél?
2010. jan. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A második válaszolónak üzenem ,nem csak a veszélyeztetett terhesek mennek rögtön táppénzre. Én olyan helyen dolgoztam a szülés előtt, ahol veszélyes anyagok vannak és 12 órás műszakok. 5 hetes voltam amikor kiderült a terhesség és rögtön táppénzre küldtek. Egészen a szülési szabiig azon voltam és, ha mostanában jönne a kistesó, akkor a GYED után (ami októberben jár le) újra táppénzre kerülnék.

Lehet, hogy a kérdező is ilyen helyen dolgozott.

A kérdezőnek üzenem, hogy mi is gondolkodunk a tesón (15 hós a lányunk)és nekem azt mondták, amit fent leírtam. Azt viszont nem tudom a táppénzt miből számolják ki, de valószínű az előző évi jövedelmedből, ami ugye a GYED volt.

2010. jan. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy ellátás (gyed, táppénz) nem lehet egy másik ellátás alapja. Vagyis a gyed, táppénz előtt kapott béredet fogják alapul venni.
2010. jan. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!