Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valaki hallott már a Mastodin...

Valaki hallott már a Mastodin cseppről? Tényleg segit a gyerekvállalásban?

Figyelt kérdés
2014. júl. 10. 23:36
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm lányok!Akkor ezt a Mastodin-t kihagyom.

Probléma csak az,hogy mar voltunk orvosnál es minden rendben mindkettőnkkel.a koromat mondjak oknak hogy ezert kisebbek az eselyeim (külföldön lakom). Ezt igy nehéz elfogadni.mindennaphőmérőzök es abból kiderült ,hogy a luteralis fázis om 11-12 nap.lehet ez a baj?

2014. júl. 14. 07:19
 12/19 anonim ***** válasza:
az még elfogadható
2014. júl. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nem lehet, hogy alacsony a progeszteron szintem?
2014. júl. 14. 19:22
 14/19 anonim ***** válasza:
bármi lehet. De ennyiből nem logikus következtetés. Ha aggódsz, kérj 3. és 21. napi hormonsort.
2014. júl. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szia, az vagyok, aki korábban az Avivát, jógát, és gyorsan felszívódó szénhidrát elhagyását javasolta.


Így, hogy látszólag minden rendben, méginkább a tornát és a táplálkozás megváltoztatását tudom ajánlani. Ezeknek a szerveknek különösen fonos, hogy a vérellátásuk nagyon jó legyen. Hacsak nem sétálsz naponta legalább 7 km-t, időnként sprintekkel megtűzdelve, szinte bizos, hogy a medencéd vérellátása nem optimális. Nincs nagy gond, csak egy pici elcsúszás a hormonházartásban, egy pici letapadás, ilyesmik. Az ember ezeknek még nem sok tünetét érzi, csak nem jön a gyerek.

Nekem kb. egy év alatt a soha nem pontos, de mindig hosszú (33-38 nap) ciklusomból ezek csináltak 28-29 napost. Soha életemben korábban nem volt úgy, pedig vagyok 38.

Aviva volt párszor (ennek igen erőteljes hatása van), viszont minden nap öt tibeti jóga (nagyon rövid, reggelente mindig belefér), és a táplálkozás.

Ha félrecsúszok, több a szénhidrát (cukorka, csoki...), vagy kihagyom egy hétig a tornát, már kúszik is felfelé a napok száma.


Tényleg, inzulinrezisztenciát néztek neked?

2014. júl. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Érdekes dolgokat mondasz.Külföldön élek es itt sajnos nincs ilyen joga.de mindenkepp utananezek hatha.

A táplálkozás változáson mit értesz ?

Itt az orvostudománnyal sajnos nem vagyok megelégedve.Semmi extra vizsgálat csak egy ultrahang es verteszt.ennyi.meg egy jo nevű kórházban is.

De most megyek haza es van idopontom a nőgyogyasznal.ő is meg tudja csinálni ezt a tesztet ha kérem?

2014. júl. 16. 07:34
 17/19 anonim ***** válasza:

Szia, 15-ös vagyok

Megkérdezhetem, hogy melyik országban vagy? Ha EU-ban, ott biztosan tudnak izulinrezisztencia vizsgálatot végezni.

Ez alapvetően egy vérvétel-sorozat, olyan, mint a cukorterheléses vizsgálat, csak egyrészt nem csak 2, hanem 3 vagy 5 vérvétel is történik (120 percen belül), másrészt a vércukorszint mellett az inzulinszintet is vizsgálják, harmadrészt az ún. HOMA-indexet is számolják. Mivel ilyen esetekben, mint a tiéd, az esetleges inzulinrezisztencia miatt kialakuló PCOS-szel is számolni kell, az 5 pontos vérvételt célszerű elvégezni. Itt is találsz róla infót: [link]


Az öt tibeti jógagyakorlatot habár sokkal jobb oktatótól, de lényegében otthon, egyedül is meg tudod tanulni. Egyrészt sok video van fenn a neten, szerintem ezek elég jók:

A linkek a youtube-on:

1. rítus: http://www.youtube.com/watch?v=Dqw9-yP55bE

2. rítus: http://www.youtube.com/watch?v=yr7vcGe-HdE

3. rítus: http://www.youtube.com/watch?v=Jy9LxGq0caE

4. rítus: http://www.youtube.com/watch?v=u1zVsaWuccQ

5. rítus: http://www.youtube.com/watch?v=1QPdeIiTsN8

öt külön felvétel van az öt gyakorlathoz és részletes magyarázatokat is ad, meg pihenő pozíciókat, meg könnyített gyakorlatokat.


FONTOS! Be kell tartani az ismétlésszámokat, azaz 3-mal kezdeni az első héten, 1 hét múlva 5, 2 hét múlva 7, stb, míg végül 21 ismétlésig eljutni, onnan tovább emelni nem kell. Lassabban lehet, gyorsabban akkor se, ha úgy érzed, hogy jó kondiban vagy, mert amellett, hogy a kondira is hatással van, a fő szerepe nem ez, hanem az energiaáramlásra, és ezen keresztül a hormonrendszerre való hatás, és méregtelenítési folyamatokat indít el.

Túl sok ismétlésszámmal kezdve hányást, hasmenést, rosszullétet okozott. Étkezés előtt végezve, vagy étkezés után min. 2 óra teljen el.


Plusz ha priviben adsz egy emailt, el tudok küldeni egy írásos anyagot is hozzá, kb. 15 MB, ha jól emlékszem.


Az Aviva tornát nem ajánlom egyedül elkezdeni, én úgy tettem, és mikor oktatóhoz kerültem, akkor jöttem rá, hogy hibásan végeztem, plusz nagyon nem mindegy, milyen problémára használja az ember - a mellett, hogy legyen gyerek, lehet arra is, hogy ne legyen, meg lehet időskori problémákra is. Egyetlenegy, pár órás alkalom a betanítás, utána, ha szükséges, vannak még gyakorló órák, de már egyedül is mehet. Ez a hivatalos oldaluk: [link] Itt megtalálod a hivatalos, képzett oktatók listáját is, néhányan vannak külföldön is.


Ajánlom még a Kriston Intim Tornát, nekem ez is nagyon bevált. Kapható róla könyv, az oldaluk: [link] Itt szintén találsz oktatókat, ez is egyszeri betanítás, aztán már otthon végzed egyedül.


A táplálkozásban a legfontosabb a gyorsan felszívódó szénhidrátok (és szerintem a glutén) elhagyása és rengeteg nyers zöldség, sok zöld levél fogyasztása. Nagyjából a paleo étkezést tudom ajánlani - nem teljes egészében (pl. túl sok a hús), de kezdetnek jó irány, és nagyon sok alapanyag, recept, cikk található a témában, szóval, ha "kezdő" vagy, sok segítséget találsz ezen keresztül. Amúgy javaslom a nutrigenomikán keresztül (egy tudományág, ami az ételeknek a génkifejeződésre gyakorolt hatásaival foglalkozik) közelíteni a kérdést, nagyjából arra jut, mint a paleósok. A témában közérthető dr. Filippo Ongaro: Úgy egyél, hogy jól legyél! c. könyve. Nagyon hasznos volt nekem David-Servant Schreiber: A rák ellen c. könyve (a cím által sugallt látszat ellenére a könyvben található információk nemcsak a rák ellen jók :) ).


Rendkívül fontos a testmozgás. Nem a megerőltető gyúrás, hanem a napi kb. 7-10 km, rövid sprintekkel tarkított sétának megfelelő, nem túl intenzív, viszont szinte folyamatos mozgás, kiegészítve valami olyasmivel, ami a mozgatószervrendszered rugalmasságát és épségét fenntartja, pl. gerinctorna (oktató által a te saját igényeidre szabva!), jóga, pilates, callanetics, hasonlók. A gerincedből lép ki minden idegszálad, ami igazgatja a testedet, ha a gerinced rendben van, sok minden más is rendben lesz.


Talán elsőre nem tűnik annak, és nagy falat, de a lelki élet rendezése talán a legfontosabb. Amikor az ember készen van rá. Kineziológiát, craniosacralis terápiát tudok ajánlani, utóbbi még nyelvfüggetlen is, mert egyféle manuálterápia, a koponya- és gerinccsontok egész finom mozgatását végzik el. Sorolhatnám ezt az előző kategóriába is, ahhoz hogy a gerinc legyen egészséges, de a fizikai korrekciók, amiket végrehajtanak, nagyon erős lelki kiegyensúlyozó hatással rendelkeznek. És hát persze hitednek, életszemléletednek megfelelően pap, más vallási vezető, pszichológus, reiki, meditáció használata, vagy bármi, ami segít neked a kiegyensúlyozottság elérésében.


A tai-csi és a jóga is ilyen határterületek, a testi-lelki kiegyensúlyozottságot egyidejű

leg segítik. Ha ilyesmibe vágsz, ami esetleg még teljesen ismeretlen a számodra, mindig haladj kis lépésekkel! Teted, lelked erőltetni nem szabad, mert az csak visszavet. Ha változtatni szeretnél, légy kitartó, de ne erőltetsd.



Amiket minden továbbbi nélkül megtehetsz:

- IR vizsgálat elvégeztetése

- táplálkozás átalakítása, elsősorban a gyorsan felszívódó szénhidrátok (a szabad fruktóz különösen kerülendő!), és a glutén elhagyása,

- sok-sok séta, vagy más hasonló mozgás, öt tibeti áttanulmányozása, ha jól átnézted, elkezdeni. Ha lesz rá Magyarországon időd, Aviva betanulása.


A többi meg apránként.

2014. júl. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 VFTS2105 válasza:

Szabó Gyuri bácsi a bükki füvesember babaváró teája!

Van egy pár jó eredménye! Nézz utána!

www.gyorgytea.hu

2014. júl. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

NagOn koszonom mindkettőtöknek a segítséget.Hollandiaban elek es itt az orvostudomány ill beteg orvos viszony egyáltalán nem jo.elinteznek téged egy pár szóval.azt kell elfogadnod.Ezert keresek segítséget máshonnan.es hol tudok teát venni?barmelyik drogeriaban?

Hallottatok a Jónás módszerről ?arrol mi a véleményetek ?

2014. júl. 18. 07:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!