Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A dohányzás a peteérést...

A dohányzás a peteérést kárositja, vagy a beágyazódást is?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm teherbe szeretne esni és dohányzik. Ovulációja van, de többször előfordult már, hogy megjött neki. szerintetek ez a dohányzás miatt lehet?


igaz azt mondta hogy ha megmarad a baba, akkor azonnal leszokik, de lehet hogy a dohányzás miatt nem ágyazódik be neki a baba?


mennyivel kell abbahagyni a dohányzást a baba tervezése előtt? gondolom az egész folyamatot befolyásolja, nem csak a peteérést.



2014. júl. 11. 09:02
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Nem befolyásolja. Ezt csak el akarják hitetni vele. Nagyon sok dohányzó nő is teherbe esik. Sőt, régen még többen dohányoztak, mégis lett több gyerekük is.

Azért nem árt, ha leszokik róla.

2014. júl. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%

Kedves első! Érdekelne hiteles forrás, ami alátámasztja, amit írtál. Mert én bizony csak ezeket találtam: [link]


A dohányzás minden, csak nem semleges tényező.

2014. júl. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

én cigiztem (napi fél doboz) ...

ja és borozgattam is, fogamzásgátló krémet (pharmatex) használtam, az életem stresszes volt a munkahelyem miatt, alig mozogtam, nem ettem rendesen, abban az évben 10 kilót fogytam, és a folyamatos felfázásos időszak utáni ritka együttlét mellett lett a gyerek :) (ritka: kéthetente 1x) 34 évesen.


ha a gyerek jönni akar, jön :)


azért persze az a legideálisabb, ha már a készülődés időszakában elhagyja apa anya a cigit. azért, mert egészségesebb ez mindenkinek. de amúgy könnyebb letenni, ha már megfogant, mert akkor az ember már tényleg érzi a súlyát a dolognak (én is a pozitív teszt után letettem, ennek lassan már két éve)

2014. júl. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 +bloodred+ ***** válasza:
100%

Én is dohányoztam, napi 2!! dobozzal szívtam, volt, hogy még azt is meghaladta. Persze, amikor megtudtam, hogy babát várok, nem szívtam többet. Nehéz volt, de kibírtam, jól meg is híztam a terhesség idejére.

Ha ilyesféle gondjai vannak az ismerősödnek, próbálja meg elhagyni már most a cigit és hátha akkor előbb sikerül nekik. Bár, az én véleményem szerint a nehéz teherbe esést nem kizárólag a cigi okozza.

2014. júl. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is dohányoztam, betegek is voltunk mindketten a férjemmel, mikor a fiunk fogant. Ha egy baba jönni akar és nincs egészségügyi probléma, akkor jönni is fog, a dohányzás nem fogja megakadályozni. A barátnődnek inkább egészségügyi problémái lehetnek, azokat kellene kideríteni.
2014. júl. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én sem hiszem, hogy befolyásolja a peteérést/beágyazódást. Viszont tapasztalatból mondom, könnyebb volt előre leszokni, mint már babásan.
2014. júl. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Attól, hogy ovulációja szokott lenni, nem biztos, hogy sikerült a megtermékenyítés - ha lesz egy pozitív tesztje és sajnos mégis megjön, akkor lehet csak biztosan állítani, hogy elvetélt. Ha tényleg és pláne többször elvetélt, akkor viszont érdemes kivizsgáltatnia magát, mert sokféle ok álhat a háttérben (pl. hormonális, genetikai).

A cigaretta egyébként érösszehúzó hatású, ezért lehetnek szerintem esetleg negatív hatásai a méhnyálkahártyára is, de inkább később a babára, méhlepényre káros.

[link]

2014. júl. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!