Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kisbabát szeretnénk, de...

Kisbabát szeretnénk, de nehezet kell emelnem a munkahelyen, mennyire befolyásolja szerintetek ez a teherbeesésem?

Figyelt kérdés
Házi tejet árusító kisboltban dolgozok egyedül,mint eladó.Főnökék hozzák otthonról a tejet nagy kannákban,ami több,mint 25 kiló.Ezt kell egy nagy hűtőből kiemelnem,egy nap kb. 3x 4x. Aggódok,hogy teherbe tudok-e majd ez miatt esni,na meg ha a teszt már kimutatja,dolgozzak-e még tovább..nem nagyon szeretnék,pedig ha volna aki kiemeli nekem a kannát még több hónapig dolgozhatnék...
2014. júl. 22. 06:27
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem most kezdted az emelgetést akkor a tested már hozzászokott nem fogja befolyásolni a teherbeesést. Viszont dolgozni olyan agyon sokáig nem javasolt, nehogy baj egyen. De magaga a súly emelgetés nem befolyásolja a teherbeesést, sem a terhességet, de jobb vígyázni. (mások a 10-20-30kg gyermeküket emelgetik és még is gondtalan a terhességük)
2014. júl. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
Bizony,hogy befolyásolja!Én 6 éven keresztül olyan helyen dolgoztam,ahol emelgetni kellett nehéz dobozokat,nem is tudtam teherbe esni!Fél éve ott hagytam,"kipihentem" magam,most első próbálkozásra összejött a bébi:)
2014. júl. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
3 éve dolgozom itt,sosem derékból emelek,hanem rátámasztom a kannát a combomra és azzal irányítom. Jól jönne még a fizum,de akkor ha a helyemben megtudnátok baba lesz,már egyből abbahagynátok a melót nem? Nem érdemes kockáztatni.
2014. júl. 22. 06:58
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én raktárban dolgozom, szintén egyedül.

Nekem is nehezeket kell emelnem, még nehezebbeket is, mint neked.

Nem okozott gondot a teherbeesésnél. Sőt, mikor már késett egy hete, és még nem tudtam, hogy babát várok (mert elméletileg csak lombikkal lehetett volna) akkor is ugyanúgy emelgettem.

Azóta persze nem dolgozom. :)

9+4 hetes ma. :)

2014. júl. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó,gratulálok!! :) Bízom benne,ha már hozzászoktam nem ezen múlik,ha sikerül a baba,kikérem a nődoki véleményét,ha előszőr megyek,aztán valószínű táppénz lesz belőle.
2014. júl. 22. 07:16
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
Sok olyan többgyerekest ismerek, ahol anyuka még bőszen emelgette a nagyobbakat 3-5 éves korukban is, úgyhogy nem befolyásolja.
2014. júl. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is nehezet emelös munkahelyen dolgoztam, bár nálunk voltak fiúk, akikkel a nagyon nehezeket meg lehetett csináltatni.

Ha figyelsz az emelésre nem lehet gond.

Nekünk 3. hónapban össze jött, és én 9 hetesen elmentem táppénzre. 6 hetesen még nem látszott egyértelműen a szívhang, csak 8 hetesen. Én a pozi teszt után azonnal szóltam a fönökömnek.

Annyit megtehetsz, hogy beszélsz főnököddel, hogy lehetne az emelést máshogy megoldani, pl csak 10 literesekbe szétmérni. Annyit már nyugodtan emelgethetsz, sok anyuka emelgeti 1-2 éves gyerekét terhesség alatt végig.

2014. júl. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a kisebb kannákba való kiporciózás nem megoldható,van még időm hiszen ez az első próbálkozásunk,csak már ezen aggódok,de elmegyek utána táppénzre.
2014. júl. 22. 09:33
 9/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Köszönöm a gratulációt. :)

Azért én a helyedben, ha sikerül a baba táppénzre mennék. :)

2014. júl. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!