Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az alacsony progeszteronszint...

Az alacsony progeszteronszint befolyásolja a terhességi teszt eredményét?

Figyelt kérdés

Ma 5. napja hogy késik,eddig 2 terhességi tesztet csináltam de mind a kettő negatív lett :( Ha a progeszteronommal baj van,attól még lehetek terhes csak azért negatív a teszt mert alacsony a progeszteronom?Ilyen esetben nem kellene azonnal orvoshoz menni,hogy ha tényleg baba van akkor ne legyen vetélés?

Bár remélem semmi ilyen bajom nincs csak később fogant.Szerdán csinálok legközelebb tesztet,de ha ezen a héten nem jön meg akkor jövőhéten mindenképp elmegyek dokihoz.


2014. jún. 2. 11:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A terhességi teszt HCG-t mutat ki vizeletből. Nincs köze a progeszteronhoz. A progeszteronnak ahhoz viszont van köze, hogy a beágyazódás végig tud-e menni.
2014. jún. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
nincs köze hozzá mivel a teszt a HCG-t mutatja ki. de tény hogy progi hiány mellett nagy az esély a vetélésre.
2014. jún. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Éppen most olvastam itt pár ilyen jellegű kérdést.De akkor miért negatív a terhességi teszt??

A reggeli hőm 36.7-36.8-36.9,fájdogálnak a mellbimbóim,néha érzek kisebb görcsöket és alhasi szurkálásokat.Ha alacsony a progeszteronom és nem sikerül(t) a beágyazódás akkor miért nem jött már meg?? :( Eddig se vérzés,és a tesztek szerint se baba.Akkor most mi van??

2014. jún. 2. 11:18
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja és napok óta fáj a fejem néha szédülök is és állandóan csak aludnék.
2014. jún. 2. 11:19
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem vezetsz görbét? Tudod mikor volt az ovulációd pontosan?
2014. jún. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem vezetek görbét,mert nem akartunk még másik babát,van már egy 1 éves kisfiúnk,csak körülbelül akkor lehetett p.érésem,amikor együtt voltunk a férjemmel.És most már aggódok,hogy miért nem jön már meg,mert ha már így alakult,most már szeretnék terhes lenni :)

Május 1-én volt az utolsó vérzésem 1. napja,és 18.án történt meg a dolog. :) Tehát körülbelül akkor lehetett az ovulációm.Vagy lehet hogy olyan 20-21.e körül,mert akkor volt tojásfehérjés nyákom.

2014. jún. 2. 11:29
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha 20-21 körül, akkor még van idő megjönni, nem biztos hogy terhesség miatt késik, ha meg teljesen alacsony a progi szinted, tüszőrepedés se valószínű.
2014. jún. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen alacsony a progi szinted. mert túl alcsonynál nincs is ovuláció. ha tewrhes lennél 5 napos késaéssel már kimutatná. A HCGnek semmi köze a progeszteronhoz, nem befolyásolja.

A fejfájás meg az álmosság meg a közeledő front miatt is lehet.

2014. jún. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :( Most jól elkeseredtem :(

12 éve menstruálok,3 évig szedtem fog.gátlót mielőtt teherbe estem a kisfiammal,soha a büdös életbe nem volt a progeszteronommal pronbléma!!!Szülés után 9 hónapig szedtem fog.gátlót,miután abbahagytam 2x volt természetes menzeszem,olyan pontosan jött meg mind a kétszer mintha még mindig szedtem volna gyógyszert,most jött volna meg harmadszor.Ilyen hirtelen jött volna elő progeszteron probléma??Csak úgy a semmiből??Hát ez nekem elég furcsa!

2014. jún. 2. 19:38
 10/12 anonim ***** válasza:

No, várj csak. Orvos mondta, hogy van progeszterongondod vagy miből gondolod? A menziből következtettél és orvos nem is vizsgált hormont? Mert pl. az akkor gyanús, ha menzi első rendes napja előtt napokig barnázol. No, de az is igaz, hogy ha rendben jön meg a menzid, attól még lehet progeszterongond. Pl. nekem napra pontos 28 napos ciklusom van, és csak egy vetélés után jöttek rá, hogy kevés a progiszintem. ahhoz elég, hogy teherbe essek, de a baba megtartásához már nem.

A fogamzásgátló szedésének semmi köze hozzá.

2014. jún. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!