Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen sport, mozgás jöhet...

Milyen sport, mozgás jöhet szóba, ami nem veszélyeztet egy esetleg megfogant terhességet?

Figyelt kérdés
Rám férne, ha kicsit elterelném a gondolataimat a babatémáról, erre a sport tökéletes, és nem is ártana, mert fölszedtem kb. 3 kilót. Viszont nem nagyon merek csinálni semmit, mert ugye nem védekezünk, szóval bármikor benne van a pakliban, hogy terhes leszek, és szeretném, ha meg is maradna. Mit tudok mozogni, ami nem ártana egy esetleges terhességnél? Olyat írjatok, amit tudok csinálni otthon egyedül, mert ez egy nagyon kicsi város, nincs teli konditermekkel, meg különböző csoportos sportolási lehetőségekkel. Köszönöm!
2014. júl. 23. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Rubit Réka tornák...
2014. júl. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet szobabiciklizni, spinningelni ameddig bírod, de amit a végéig lehet csinálni az a kismamatorna, kiamama jóga. Én Péntek Enikő kismama tornáját és a zona light edzésprogramját ajánlom.

(Gondot a futás, lovaglás, tenisz, sok ugrálással járó erobic és a biciklizés jelenthet, de csak azért mert nagy a szédülés esélye, nehogy a kismama a végén valamelyik kocsi alatt kössön ki egy szédülés miatt).

2014. júl. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmi kb.en mikor meg nemtudtak,h terhes vagyok kb a beagyazódas kornyeken voltam jo kis ugralos aerobikon amin persze rosszul is lettem..de semmi bajunk nem lett babam megfongant es rendbe van..van aki nem is veszi eszre,h terhes hetekig es ugyan úgy jár edzeni!
2014. júl. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok ugy ertettem,h kb semmi nem veszélyeztet!:))
2014. júl. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Lehet amúgy, hogy nem lenne semmi gond, mielőtt kiderül a terhesség, ha pl. futnék vagy ilyesmi, de nekem volt már egy vetélésem, nem kockáztatok semmit. A kismamatornának, meg a Rubint Réka félének utána fogok nézni, köszönöm!
2014. júl. 23. 18:31
 6/7 anonim ***** válasza:
9 hetesen 40 kmph-val karamboloztam gokarttal, fronalisan. Atharaptam a nyelvem es megvagta/egette a nyakamat az ov. Az eredmenye egy most mar 3 honapos makkegeszseges baba.
2014. júl. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy ne ugrálj, főleg ne a sarkadra, és hogy kihagyd a hasizomgyakorlatokat, mert ezek a beágyazódást, megtapadást akadályozhatják. Az is fontos, hogy sokkal intenzívebbet ne csinálj, mint amihez hozzá vagy szokva. Tehát ha eddig futottál rendszeresen heti 2x, akkor folytathatod, de ha nem, akkor ne max. intenzitáson kezdd el, ez minden más sportra igaz. Az úszásról úgy tudom, hogy jó ilyenkor. Megmozgat elég jól, de nem terheli le úgy a szervezeted. Illetve amit a kismamák is végezhetnek olyan tornákat, jógát nézhetsz.
2014. júl. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!