Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen sportot javasolnátok a...

Milyen sportot javasolnátok a terhesség első trimeszterében?

Figyelt kérdés

Volt már vetélésem, viszont pont a testmozgásnak és a fogyásnak köszönhetem, hogy ismét teherbe estem, ráadásul hamar, spontán. Nagyon hiányozna a mozgás, ha abbahagynám. Az orvosom azt mondta, hogy ha akarom, kiír veszélyeztetettre, hogy minél többet tudjak pihenni.

Nem szeretnék otthon feküdni, sportolni szeretnék, viszont eddig spinningre, aerobicra jártam és futottam. Mire váltsak? Váltsak egyáltalán? Milyen tapasztalataitok vannak?



2014. máj. 29. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kerüld az ugrabugra sportokat. Amit én tennék: úszás, sok séta, finomabb túrázgatás sok pihenővel beiktatva,jóga (segít a szülésre felkészülni lélekben és szellemben egyaránt), nordic walking, otthoni átmozgató edzés-finoman.
2014. máj. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úszás semmiképp a fertőzések miatt

jóga csak a 2. triemsztertertől javaslott (én is vetéltem, és nekem csak a 16.-17. héttől javasolta a jógaoktató)

Szóval séta :) az első trimeszterben én pl. holtfáradt voltam, a séta is bőven kifárasztott. a 2. trimesztertől már komolyabb mozgásban is gondolkodhatsz, de az ugrálós és haspréses dolgokat akkor is kerüld.

2014. máj. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ugrabugrálással az a baj, hogyha felmegy a vérnyomásod 145 fölé, akkor romlik a magzat vérellátása. Így is nagyon le van terhelve a szervezet a hormonváltozások+ magzat tápanyagellátás miatt... Az első trimesztert próbáld meg sétával, nyújtással v kismamatornával, majd ha túl vagy az első 14-15 héten, akkor fokozatosan visszaállhatsz.

Sztem ne kockáztass, legyél türelmes és pihenj sokat!!!

és örülj, h nem viseled olyan rosszul az első hónapokat, mint mások :)

2014. máj. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hasznos tanácsokat! :)


Azt hiszem, akkor a kutyasétáltatás éppen elegendő lesz az első 14-15. hétben, aztán talán keresek kismamajógát.


Azért is voltam dilemmában, mert az orvosom nem tiltott egyértelműen egyik sporttól sem, viszont kockáztatni meg nem merek, nem akarom, hogy esetleg emiatt megint valami baj legyen.


Köszönöm szépen még egyszer!

2014. máj. 30. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!