Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha már elsőre összejött egy...

Ha már elsőre összejött egy terhesség, mennyi az esély rá, hogy nem kell sokat várni a másodikra sem?

Figyelt kérdés
Januárban kezdtünk próbálkozni, egyből terhes lettem. Ráadásul mint kiderült, duplán találtunk be egyből, mert kétpetéjű ikrek voltak. Sajnos mindkét baba elhalt, műtöttek 10 hetesen. Mondták, hogy az első mensi után lehet próbálkozni újra. Áprilisban jött meg, az első ciklusom két hónapig tartott, mert volt peteérésem, de a repedés nem történt meg, így meg se jött, gyógyszer kellett hozzá júniusban, hogy legyen menszim. Azóta úgy tűnik, minden rendben végre, az előző ciklust végig hőmérőztem, volt szépen ovu, rá pontosan 14 napra meg is jött magától. Dehát baba ugye nincs, pedig azt mondták, hogy egy ilyen műtét után még könnyebb is a teherbeesés. Ha elsőre duplán is sikerült, van rá esély, hogy most se kell sokat várni, vagy abszolút nincs összefüggés?
2014. júl. 25. 00:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
Légy türelmes!Ne hőmérőzzél, hanem bízd a természetre és élvezd a szexet a pároddal!Meglátod sikerülni fog csak ne görcsölj rá.
2014. júl. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Muszáj volt hőmérőznöm, figyelnem kellett, hogy van-e ovu, hogy tudjuk, ez csak egyszeri alkalom volt, vagy valami nagyon elromlott... szerencsére úgy tűnik, csak egyszeri alkalom.

Tudom amúgy, nem kéne görcsölni, de valahogy úgy érzem, csak akkor lesz vége ennek a rémálomnak, ha újra terhes leszek. A vetélés óta más se jár a fejemben, minthogy minél hamarabb sikerüljön. Most, hogy legalább már normálisan működök, kicsit jobb, megnyugodtam, de nem tudok nem gondolni a babára, nem tudok úgy tenni, mintha nem érdekelne.

2014. júl. 25. 00:17
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az első a 2 hónapban összejött. A másodikra egy egész évet vártunk. Nincs összefüggés.
2014. júl. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
57%
Gondolom és nagyon szorítok neked hogy összejöjjön.Én augusztusban fogok szülni és világ életemben vágytam babára úgyhogy tudom milyen érzés ez.Nekem ugyan nem volt vetélésem, de a volt párom majdnem 3 évig hitegetett mindennel és nem volt partner a gyermekvállalásban.Tavaly télen(március) megtaláltam életem szerelmét aki viszont partner volt a gyermekvállalásban.Azóta össze is házasodtunk s imádjuk egymást.Kitartás,neked is sikerülni fog a baba!!!
2014. júl. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nincs összefüggés. Két ismerősöm is van, akik az első baba után évekig próbálkoztak, az egyik pár 3-4 évig. Előfordul ilyen is, de nem törvényszerű sem a gyors teherbeesés, sem az, hogy nem jön össze sokáig.

Lehet, hogy a jövő hónapban terhes leszel, lehet hogy jövő ilyenkor se....

2014. júl. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Hát, valahogy sejtettem, hogy ez lesz a válasz a kérdésemre, csak próbálom magam mindennel biztatni :/ Olyan jól indult minden, aztán egy rémálom lett belőle.
2014. júl. 25. 00:43
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Fel a fejjel kérdező!Próbálj ebből a gondolatból kizökkenni és másra koncentrálni és meglásd akkor jön össze mikor nem is számítasz rá.A sógornőméknek 8 év házasság után született meg a baba.Mindent rendben találtak náluk,semmiféle káros szenvedélyük nincs és nagyon nehezen jött össze ez az 1 szem fiú aki holnap 7 éves lesz.A 7.éve próbálkoznak a kistesóval és ő sem akar jönni :( lehet jövőre a 8.éveben...
2014. júl. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Ha arra gondolok, hogy évekbe telhet, még jobban kétségbeesek. Én ennyi idő alatt szó szerint becsavarodnék. Igen, tudom, hogy ki kéne zökkennem, de most már ott tartok, hogy kb. azon görcsölök, hogy nem szabad görcsölni :/ Ez így hülyén hangzik, de tényleg ezzel tudom legjobban leírni a helyzetet. Már mindent próbálok kitalálni, hogy elfoglaljam magam, bevállalok minden munkát (teljesítményarányosan vagyok fizetve, úgyhogy ez még jó is), nagytakarítás, mozgás, hobbi stb., de bármit csinálok, közben ezen kattog az agyam, meg azon, hogy nem szabad erre gondolni. Nem vagyok normális szerintem már :(
2014. júl. 25. 01:35
 9/21 anonim ***** válasza:
75%

Mi két gyereket terveztünk, és mind a kettő a 3. próbálkozásra jött csak össze. Aztán csak egyszer volt, hogy nem védekeztünk, rögtön terhes lettem. Most van három gyerkőcünk.

Nem azért, mert most mindenhol róla olvasni, de úgy tudom, hogy Ördög Nórának is volt egy csomó vetélése (állítólag 10 fölött), és most éppen hogy megvan az egy év a két gyerek között.

Fel a fejjel!:)

2014. júl. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: nekem is van egy ismerősöm akinek rengeteg vetélése volt, aztán magára szedett pár kilót és nagyon rövid időn belül született 3 gyereke.


Kérdező: szerintem az a valószínűbb hogy hamar összejön megint.

2014. júl. 25. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!