Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki jogosult inszeminációra?

Ki jogosult inszeminációra?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy bárki igénybeveheti, aki már régóta próbálkozik teherbeeséssel, vagy kell hozzá az is, hogy orvosilag kimuatatható, hogy a nő természetes úton nem eshet teherbe? Esetleg, ha egy petefészekkel rendelkezik, igénybe veheti-e? Személyes tapasztalatok is érdekelnének inszemmel kapcsolatban. Köszönöm!

2014. aug. 6. 08:53
 1/9 anonim ***** válasza:
igazolnod kell,hogy 1 éve próbálkoztok, csináltatnotok kell spermavizsgálatot, átjárhatóságit, vérvételeket és utána mehet
2014. aug. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt hogyan lehet igazolni, hogy 1 éve próbálkozunk?
2014. aug. 6. 09:05
 3/9 anonim ***** válasza:
Ugy, hogy jársz orvoshoz....
2014. aug. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
igen, a folyamatos orvoshoz járás mindenképp szükséges :) a leleteken rajta van,hogy mióta próbálkoztok
2014. aug. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Goldie76 ***** válasza:

Akkor most ezt megcáfolom: 2,5 éve járunk orvoshoz. Már 100x voltunk a meddőségi klinikán, én 38 férjem 52 éves.

Mindenáron inszeminációt akartunk, és most már nem is tudom mit akarunk, mert az orvos hátráltat! Állítólag sok feltételnek kell megfelelni, mielőtt "beutal" az inszeminációra. Hiába van pénzed, kifizetni az orvos mondja meg mi van. Kb. 500.000 ft-nál tartunk minden hónapban hiteget az orvos, hogy ekkor meg akkor, meg még 3 hónap ezt szedjük, még 3 hónap azt szedjük és így eltelt 2,5 év.

Most már eljöttem tőle, szó nélkül. Orvost keresünk aki azonnal megcsinálja az inszemet! Eredmények jók, de valamiért nem sikerül természetes úton teherbeesni.

A férjem spermaszáma kissé alacson, de 2x az érték amitől megcsinálják az inszemet...szóval, nem egyszerű.

2014. aug. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi Kb. 2 éve próbálkoztunk (volt, hogy Utro+ tüszőrepesztővel), amikor elvetéltem. Utána 6 hónap alatt 2-szer kaptam Utrogesztant meg tüszőrepesztőt és próbálkozni "kellett" a javasolt időpontban újból, mégsem jött össze. Egyszer csak azt mondta a doki, hogy itt az ideje az inszeminációnak. Nem csináltak átjáthatóságit meg spermavizsgálatot, csak akkor vizsgálták a férjemet, amikor már bent voltam a klinikán és vártuk a "kiskatonákat":-)(ahogy az orvos hívta őket). 2 sikertelen inszemináció után az orvosom a Kaálit javasolta, mert minden inszemináció fájdalmas volt (méhtágítás kellett)... Elsőre sikerült a beültetés. 27 hetes kismami
2014. aug. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
úgy látom, sajnos ezt is orvosa válogatja :(
2014. aug. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 unerita válasza:
sziasztok!ha hátráltat az orvos,válts orvost,vagy menj a Kaáliba!nem kell igazolni hogy 1 éve próbálkoztok,csak bemondod!mi 3 éve próbálkozunk,volt 2 kórházi,2 Kaális inszeminációnk,sikertelenül,pedig elvileg mind2nknél minden rendben.van már 1 kislányunk,ő elsőre összejött természetes úton,igaz ennek 6 éve.Most lombikra készülünk majd dec.-ben
2014. aug. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes válaszolónak. Mi még nagyon az elején vagyunk ezek szerint. Úgy látom nem lesz egyszerű. Egy éve szeretnénk babát, de most úgy tűnik endometriózisom van. Pont ma megyek majd orvoshoz. Szeretnék túllenni a műtéten és a kezeléseken, amit szintén nem egyszerű. Ha elveszteném az egyik petefészkem, remélem segítenek mihamarabb teherbeesni. Ebben bízok. zért olvasgatok, hogy előre tudjam mi vár majd ránk. Elég elkeserítő a helyzet. Szívből gratulák, akiknek összejött, akiknek pedig nem azoknak sok szerencsét és persze erőt a procedúrához. Ha már látod az alagút végét, az jó!!! Én sajnos még nagyon nem, de remélem hogy végül beteljesedik az álmom... Természetesn szívesen fogadok még tapasztalatokat, történeteket! Szép napot mindenkinek!!!
2014. aug. 8. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!