Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Munkahelyen védett az aki...

Munkahelyen védett az aki babát szeretne?

Figyelt kérdés
úgy hallottam, hogy aki lombikbébi programban vesz részt az igen. és aki természetes úton próbálkozik?
2010. jan. 13. 10:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az természetesen nem.

Képzeld el, hogy minden nő, akit el akarnak küldeni, az közölné, hogy épp babaprojektel! :S

2010. jan. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A természetes úton próbálkozók nem, a lombikosok és az inszemináció miatt gyógyszert szedők igen. De úgy tudom csak akkor, ha ezt időben jelzik a vezetőség felé, ha már megkapják a felmondást, akkor ők sem.
2010. jan. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
az első válaszolót megértem, de nem értem akkor sem, hogy a törvény miért nem védi valamilyen módon azt is aki tényleg szeretne gyereket és hónapok óta próbálkozik. miért tesznek különbséget a két mód között?
2010. jan. 13. 10:59
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1. vok.

Azért tesz különbséget, mert aki lombikozik, az tulajdonképpen "betegnek" minősül, mint meddő nő. Ezen kívül lombiknál szükség van pihenésre, beültetés után otthon szoktak maradni, míg a term. próbálkozók munkaképesek és ebben a legnagyobb különbség.

Ezen kívül még az is fontos, hogy a mh tud-e arról, hogy próbálkozol vagy sem. Mert ha a mh tudomást szerezne róla, akkor nem hosszíbítana szerződést a nővel pl, a term próbálkozást nem kell a főnök orrára kötni, míg a lombikot nem tudod titkolni, ezért is van nagyobb védelem.


Az oepnek (vagy államnak) az az érdeke, hogy minél hamarabb sikerüljön a lombik (baromi sokba kerül) és a lombikosok védettsége ez segíti.


Nekem nem volt lombikom, de teljesen egyetértek ezzel.


Csak érdekességképpen: elvileg minden most gyermeket tervező nőnek ingyen járna a H1N1 elleni védőoltás, láttam az oltóközpont plakátján. Majd bementem, mondtam, hogy próbálkozunk és fizettem. Nem kezdtem balhézni, mert alapjában véve ilyen "bemondás alapján" ingyen dolgok, kedvezmények sehova nem vezetnek.

2010. jan. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ne értsétek félre nem a lombikosok ellen vagyok hanem a természetes úton próbálkozók mellett.
2010. jan. 13. 11:16
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

persze! nem voltál félreérthető!

A felvetésed filozófia szintjén szerintem helyt is áll, de sajnos az élet az gyakorlat :(

(1.)

2010. jan. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

kedves 1.

köszönöm

2010. jan. 13. 11:29
 8/10 anonim ***** válasza:
miért kéne védeni azokat akik természetes úton próbálkoznak??basszus.igaza van az egyik válaszolónak h akkor mindenki bekamrázná h gyereket akar csak ki ne rúgják.
2010. jan. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És akkor lehet, hogy emelkedne a születésszám...
2010. jan. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

elvileg azért kéne őket is védeni, mert ugyanúgy babát szeretnének mint a lombikosok. az már más kérdés, hogy milyen úton jön össze. aki természetes úton akar annak meg a stressz árt stb.

az már megint más kérdés, hogy ezt nem lehetne valóban szabályozni és bizonyítani.

2010. jan. 13. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!