Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most, hogy van ez? Az ovumhoz...

Most, hogy van ez? Az ovumhoz hozzáadok 14-et, akkor a nem várt előtti naphoz képest 2 nappal korábbi eredményt kapok, de mindenki azt mondja, hogy a mensi napján fejeződik be a beágazódás. Mikor tesztelhetek akkor?

Figyelt kérdés
2010. jan. 14. 07:54
 1/3 anonim válasza:
100%

Az orvosok szerint: a menstruáció első napjától számított 14. napon van az ovuláció (28 napos ciklus esetén), ha a ciklusod 28 napos akkor az elméletileg úgy áll össze, hogy 7 napot vérzel és 21et nem. ergo a peteérésed a felénél van.

Ovulációs teszt: [link]

de ha googleba beirod, h. ovulációs tezst használati útmutatója akkor mindent leír.

Tesztelni a nem várt napja előtt felesleges.

2010. jan. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az ovu és a nemvárt között átlagosan 14 nap telik el, de hangsúlyozom: átlagosan. A normális ugyanis 12-16 nap (nekem pl 12 volt: 28 napos ciklusoknál mindig a 16. napon volt ovum).


Ha jól értem, akkor neked az ovu után 16 nappal szokott megjönni, igaz? Azaz a luteális fázisod 16 napos. Ez teljesen normális.


A beágyazódást általában az ovuhoz/fogantatáshoz képest adják meg: a 10. napra kb befejeződik, és ekkor beindul a HCG szintjének rohamos emelkedése. Így akár már a fogantatás (ovu) utáni 12-14. napon is tesztelhetsz pozitívat.


Persze akkor se kenődj el, ha ekkor még negatív a teszt, mert lehet, hogy nálad a HCG mennyiségének a növekedése nem olyan rohamos. Ez esetben ismételd meg a tesztet pár nap múlva. Javaslom, hogy ugyanazzal a típussal, mert csak így tudod összehasonlítani a tesztek eredményét egymással.

2010. jan. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Nekem mindig a 12. cn-on van ovum, s a vérzéses napok száma 5, ezért nem értettem, hogy hogy is jön ki a számítás, de már így érthető.
2010. jan. 14. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!