Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet, hogy hülyeség amit...

Lehet, hogy hülyeség amit írok, de ma voltam tüdőszűrésen, a sugár nem árt ha pont most van peteérésem?

Figyelt kérdés
Ugyanis nem tettek a hasamra védő övet...
2010. jan. 14. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy kislány már a petesejtjeivel születik, ezekből érik meg havonta egy - egy. Ha lenne a röntgensugárnak petesejt-károsító hatása, akkor az összes sérülne, nem csak az, ami éppen kiszabadult. Nők milliói járnak tüdőszűrésre, peteérés előtt, alatt, után. Senki sem kap azért védőövet, mert nő. Az érzékenyebb embriókat károsíthatja a sugárzás, ezért a biztonság kedvéért a kismamák hasát szokták védeni.
2010. jan. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem mindig tesznek a hasamra övet, sőt az 5 éves lányomra is tettek, amikor a vállát röntgenezték. Egyébként az átvilágítás és a rtg között, úgy tudom, van különbség.
2010. jan. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem is eddig minden röntgen felvételen tettek övet a hasamra, még mikor a fogamat röntgenezték akkor is. Ezért volt fura, hogy most nem tettek, pedig másfajta röntgen volt, nem a sima tüdőszűrés, Pulmonológus küldött nagy röntgenre ( ő fogalmazott így, hogy nagy röntgen )a köhögésem miatt. Remélem nem sérülnek a belső nemi szerveim. Tudom túlreagálom a dolgot, de vagy ma, vagy holnap fog megrepedi a tüszőm, és igen csak parán vagyok ez miatt!
2010. jan. 14. 16:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha félsz, hagyd ki ezt a ciklust inkább.
2010. jan. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazad van, inkább kihagyom, 1 hónap ide, vagy oda teljesen mindegy ennyi után amióta mi próbálkozunk...
2010. jan. 14. 16:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Most voltam és megkérdeztem. Azt mondták, akkora sugárzás, mint a microsütő, max. 2 hét alatt ürül ki, és csak a felsőtestet érinti, mert egyenesen átvilágít csak.
2010. márc. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!