Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit lehet tenni, ha a tüszőm...

Mit lehet tenni, ha a tüszőm nem akar megrepedni? El vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Ma vagyok a ciklus 21. napján, a pém a 18-25. nap között szokott lenni mostanában. Így a ciklusaim is elnyúlnak. 10 hónapja tervezzük a kistesót, de egyszerűen nem akar összejönni....

Holnap lesz 2 hete, hogy voltam dokinál, aki megállapította, hogy tiszta a méh és a petefészek, s a bal petefészekben van egy 16 mm-es domináns tüsző, ami kb. 3 nap múlva meg fog repedni...

Gondoltam, hogy ez nem reális, hiszen akkor voltam a ciklus 8. napján...

Most olvastam egy orvosi honlapon a következőt:


"A petefészkekben számos 2–5 mm nagyságú tüsző látható a TVUH során. A ciklus kezdetén egy vagy több tüsző is növekedést mutathat.



A ciklus 9–10. napja táján általában már elkülöníthető a domináns tüsző, mely ekkor kb. 10 mm nagyságú. Gyors növekedésnek indul, s a tüszőrepedés idejére eléri a 20-24 mm-es nagyságot."


Akkor most mi van? Ennyire benézte a dokim? Ő a legjobb ultrahangos szakember itt, osztályvezető főorvos. Létezne, hogy nekem már a 8. napon akkora volt a tüszőm? S ha igen, mi a fenének reped meg csak hetekkel később???


Itt a "görbém", ami kb vonalzó...Valóban próbálkozott a szervezet gtalán a 11. napon, de aztán visszaesett a hőm. Ovuteszteltem, de a negatív után leesett ismét a hő, így folytattam (múlt hónapban ugyanígy jártam). De most folytassam az ovutesztelést?


Biztos meg fog repedni vmikor, de ez idegörlő állapot... Nem tudom vmi módszerrel megrepeszteni?


Amúgy cickafark teát is ittam 2 hónapig, de ugyanilyen volt a ciklusom. Peteérés mindig volt, csak 18. nap után.


[link]



2014. aug. 17. 09:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem pár nappal előrébb hozta az ovumat a tea. Sajnálom, hogy neked nem segített. Mennyit ittál belőle. A dokis sztori fura, nem hiszem, hogy jól látta a görbéd alapján. De összességében semmi gond nincs, attól mert rendszerint később ovulálsz mint a tankönyvi. Teljesen normális. De értem, hogy türelmetlen vagy.
2014. aug. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Van, hogy nem reped meg.

Ha így történik, van rá injekció, én kaptam már.

2014. aug. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Első ciklusban reggel és este egy csésze teát ittam, a 2. ban ittam még délben is...

Valóban előrébb hozta. a 18-19. napra,de más változás nem volt.

Csak az idegesít, hogy kevesebb az esély, mint egy átlagos ciklussal rendelkezőnek, hiszen míg én a 2. ciklus végén járok, vki már a 3.-nak...

És sajnos nem tudok már másra gondolni, akárhogy is akarom letojni...S mostmár a férjem sem. A kisfiúnk a 2. próbálkozós hónapban sikerült.Így belegondolva, már ezért is hálát adok...

2014. aug. 17. 10:06
 4/14 A kérdező kommentje:

De most menjek vissza dokihoz, hogy repessze meg? Vagy várjak még egy hetet, s ciklus végén menjek vissza hozzá a görbével? Vagy mit csináljak?

Félek az injekciótól...Neked hasznos volt?

2014. aug. 17. 10:07
 5/14 anonim ***** válasza:
Ööö... és mi a probléma egy 18. napi ovuval??? Hogy mások 4 egész nappal hamarabb ovulálnak. Azért ez... A tüsződ megérik, megreped, amikor megfelelő. Nincs itt semmi gond. Gondolom repeszteni is csak akkor repesztik, ha az arra alkalmas.
2014. aug. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mégis csak idd azt a teát! Ugye milyen jó volt a 18 nap a 22-25-höz képest. :) Ki a kicsit nem becsüli...
2014. aug. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves 10.18-as!

Gondolom, neked ilyen problémád nincs...

Nem a 18 nappal van gond (az egyszer volt),hanem a jóval későbbivel. Én akkor ovulálok ált., amikor másnak már meg is jön, s az kb 2 hét különbség! Már volt egy ciklusom, ami pl 54 napra nyúlt és volt ovu, csak épp a 40. napon!!! Igaz, ez csak egyszer volt.


A probléma az, hogy ha a 8.! napon van egy 16 mm-es dom. tüsző, az miért csak a 25. napra vagy még később tud megrepedni???

És ráadásul folyton görcsölök is...

2014. aug. 17. 11:39
 8/14 A kérdező kommentje:
A teát pedig max. 3 cikluson keresztül lehet inni, utána szünetet kell tartani...
2014. aug. 17. 11:40
 9/14 anonim ***** válasza:
...meg az is lehet, hogy sokkal nagyobb problémáim vannak, igaz?
2014. aug. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én 24 napi ovuból vagyok most terhes...

Előző gyereknél 6 hónapig ittam a cickafarkat.

Ha ennyire össze-vissza van a ciklusod el kell menni kivizsgàlàsra.

Szóval én sem tudom mi a gondod....

Nekem ettől nagyobb gondjaim voltak és képzeld ovum sem volt!Mégse itt pattogtam...

2014. aug. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!