Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit lehet tenni, ha a tüszőm...

Mit lehet tenni, ha a tüszőm nem akar megrepedni? El vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Ma vagyok a ciklus 21. napján, a pém a 18-25. nap között szokott lenni mostanában. Így a ciklusaim is elnyúlnak. 10 hónapja tervezzük a kistesót, de egyszerűen nem akar összejönni....

Holnap lesz 2 hete, hogy voltam dokinál, aki megállapította, hogy tiszta a méh és a petefészek, s a bal petefészekben van egy 16 mm-es domináns tüsző, ami kb. 3 nap múlva meg fog repedni...

Gondoltam, hogy ez nem reális, hiszen akkor voltam a ciklus 8. napján...

Most olvastam egy orvosi honlapon a következőt:


"A petefészkekben számos 2–5 mm nagyságú tüsző látható a TVUH során. A ciklus kezdetén egy vagy több tüsző is növekedést mutathat.



A ciklus 9–10. napja táján általában már elkülöníthető a domináns tüsző, mely ekkor kb. 10 mm nagyságú. Gyors növekedésnek indul, s a tüszőrepedés idejére eléri a 20-24 mm-es nagyságot."


Akkor most mi van? Ennyire benézte a dokim? Ő a legjobb ultrahangos szakember itt, osztályvezető főorvos. Létezne, hogy nekem már a 8. napon akkora volt a tüszőm? S ha igen, mi a fenének reped meg csak hetekkel később???


Itt a "görbém", ami kb vonalzó...Valóban próbálkozott a szervezet gtalán a 11. napon, de aztán visszaesett a hőm. Ovuteszteltem, de a negatív után leesett ismét a hő, így folytattam (múlt hónapban ugyanígy jártam). De most folytassam az ovutesztelést?


Biztos meg fog repedni vmikor, de ez idegörlő állapot... Nem tudom vmi módszerrel megrepeszteni?


Amúgy cickafark teát is ittam 2 hónapig, de ugyanilyen volt a ciklusom. Peteérés mindig volt, csak 18. nap után.


[link]



2014. aug. 17. 09:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Nekem ezután 4 évvel sikerült, amikor feladtam, de nem született meg, 25 hetesen elhagyott minket.
2014. aug. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Sajnálom! :(

A többiek pedig, ha úgy érzik, pattogok, azt is. Nem akartam így reagálni, de mégis jogosnak érzem...Na mindegy.

Azért mentem el dokihoz, hogy mi ez. Erre ő megvizsgált, uh-t csinált, vérvételre küldött, de minden rendben eddig. A ciklusaimra meg annyit mondott: 40 napig normálisnak számít.

Október végén letelik az egy év, s ha addig nem jön össze, gyógyszer, hormonvizsgálat, egyebek következnek.

Csak ezt nem akartam végigjárni, s reméltem, volt vki hasonló cipőben, s esetleg kapok egy-két hasznos tanácsot, praktikát, vagy ilyesmit...

2014. aug. 17. 19:32
 13/14 A kérdező kommentje:

Most látom, hogy az utolsó kommentelő volt, aki repesztő injekciót kapott...Pont ettől félek, hogy ha belenyúlunk abba, ami nagyon nem akar nekünk sikerülni, balul üthet ki...

De nemcsak lelkileg hosszú ez a folyamat részemről, hanem fizikálisan is: egy hete görcsölök kisebb-nagyobb megszakításokkal. Tudom, ez se normális, de ez van majd minden ciklusnál. S a doki szerint ez sem vészjel vagy ilyesmi.

2014. aug. 17. 19:37
 14/14 anonim ***** válasza:

kérj injekciót, én is kaptam, csak ezzel meg kell várnod az új ciklust,hogy egy uh követéssel tudjon nézni a doki és amikor megfelelő a méret akkor beadja az injekciót :)

semmi bajod nem lesz tőle, én a teákban nem hiszek, ha segítenének akkor nem lenne ennyi babára vágyó nő, mert egyszerű lenne minden nap teázgatni, sajnos el kell fogadni,h néha az orvostudományra kell támaszkodni

2014. aug. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!