Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesség alatt mennyi folsava...

Terhesség alatt mennyi folsavat kell szedni?

Figyelt kérdés

Több helyen is azt olvastam,hogy napi 1mg a max és ezt a mennyiséget általában tartalmazzák a terhesvitaminok...

Emlékszem,hogy a fiammal amikor terhes voltam én is szedtem (lehet,hogy az előtte lévő vetélés miatt) de akkor mintha a 3mg-os Eurovitet szedtem volna,napi 1 tablettát.


2014. aug. 22. 15:28
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Csak annyit, amennyit az orvos javasol. Gyógyszert még akkor sem szedek orvosi utasítás nélkül, ha nem vagyok terhes.
2014. aug. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Folsavat akkor is érdemes szedni, ha tervezed a babát, nem kell ettől még orvoshoz menni. Ez nem gyógyszer, hanem vitamin, étrendkiegészítő. Én is szedek, abban is 3 mg mennyiség van. A dobozára az van írva, napi 1,5 - 2 tabletta, ha a terhességet tervezed, vagy terhes vagy. Én csak 1-et veszek be belőle, a gyógyszertáros ezt javasolta. Ha tudom, hogy baba lesz, elmegyek orvoshoz és megkérdezem, hogy ő mit javasol. Ekkora mennyiség nem árthat.
2014. aug. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!