Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Biztos voltam benne, mégsem...

Biztos voltam benne, mégsem sikerült!?

Figyelt kérdés
Első próbálkozós hónapunk, légyszi, ne írjátok, hogy ne akarjam annyira, hogy első hónapban összejöjjön. De akartam volna, lehet túlságosan is rágörcsöltem. Figyeltem magam, tudtam mikor van peteérésem, annyira biztos voltam magamban, úgy éreztem, nem tévedhetek. A peteérés idején gyakran együtt voltunk (de nem minden nap), de ovukor igen. Tüneteim voltak...erre ma megjött. Ha most, ilyen odafigyelés mellett mégis megjön, vajon a köv. hónap is ilyen lesz? Ha minden passzol, miért nem jön össze már az első hónapban a baba? (ez lehet normális vagy mindenképpen valami probléma állhat a háttérben?)

2014. szept. 2. 16:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Valószínűleg sokan azt fogják írni, hogy ne görcsölj rá, mert akkor nem sikerül, meg a statisztikák alapján nagyon keveseknek jön össze elsőre, satöbbi, satöbbi. És ez mind igaz is. És igen gyakran előfordul, hogy elvileg minden stimmel mégsem lesz baba. Én még emlékszem rá milyen rossz érzés volt az első pár ilyen hónap, főleg az első. Ugyanígy voltam, hittem benne teljes szívvel, hogy sikerülni fog, olyan tökéletes volt minden. Aztán nem, sem másodjára, sem harmadjára, és most 9 hónappal később, még mindig nem. Közben volt, hogy nem görcsöltem, nem számoltam, aztán megint elkezdtem figyelni az ovut, mindent, se így se úgy nem lett. Sajnos nincs recept. :( És tudom, hogy nem a fent felsorolt dolgokat akarod most hallani, de tényleg nem lehet okosabbat mondani. Minden estere kívánom, hogy legyél szerencsés, és következő hónapban sikerüljön!!! :) Kitartás!!!
2014. szept. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, de pont erre számítottam :) Az elején úgy voltam vele, hogy nem baj, ha nem jön össze most, hiszen ez még csak az első hónap. De most azt hiszem kicsit összetörtem :( Vagy nem is kicsit.
2014. szept. 2. 16:29
 3/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Velwm is ugyan ez van! Egyszer leálltam és négy hónapig semmi nem jött össze sőt pedig mindig kiszámoltam figyeltem mit mikor..kell.

De nem jött berágtam és szedtem egy hónapig megint a gyógyszert!

Augzsztusban ismét nem szedtem most jött meg pedig folsavat is szedek és figyeltem mindenre...

Nem tudom mi lehet az oka pedig annyira jo lenne ha jönne :( és össze vagyok törve nem tudom mit tegyek...

Jó tanácsokat fogadnék énis szivesen!!

Szurkolok a többieknek!!

2014. szept. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 gabriell88 ***** válasza:

Szia!

Nekünk ez a második hónapos próbálkozásunk.Első hónapban nagyon figyeltem mindenre, de megjött és negatív is lett a teszt.Elkeseredtem, de mindenki azt mondta, nyugi majd a következő hónapban.Most semmi tünetem nincs, csak hőemelkedésem van, de nem csak reggel.4-én kellene megjönnie, ma egy 10-es érzékenységű tesztel negatívat teszteltem,bár tudom, hogy ez még semmit nem jelent, de múlt hónapban is így volt,egyszerűen sírógörcsöt kaptam.De előre kell nézni, próbálkozunk tovább,egyszer nekünk is összejön! Fel a fejjel!jön majd a baba amikor ő szeretne:)

2014. szept. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Fogadjatok meg egy tanácsot, ne költsetek fölöslegesen tesztekre, olyan pénzkidobás. Tudom nehéz megállni, mert nagyon hosszú egy hónap, de úgyis egyértelműen kiderül, hogy megjön-e, vagy sem. Különben is ameddig nem jön meg lehet reménykedni, a korai negatív tesztek meg még lelombozóbbak. :( Nekem is van otthon egy csomag készenlétben, de megfogadtam, hogy csak akkor bontom fel, ha legalább 3 napot késik.
2014. szept. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy teljesen egészséges párnál ha jókor vannak együtt ( tehát ovu előtt és pont ovukor) mindössze 20% az esély, hogy megfogan a baba. Ezért kár rástresszelni.
2014. szept. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ahogy a 6-os írja. Jó időben is csak 20 százalék az esély. Az nem elég, hogy bejut az anyag, egy csomó minden másnak is klappolnia kell.

Mi majdnem egy evég próbálkoztunk. MINDIG együtt voltunk jókor is, és mindféle vizsgálatot is elvégeztünk a 6. sikertelen hónap után, és mindent rendben is találta nálunk. Egyszerűen ennyi időbe telt míg összejött.

(ha meg görcsölsz, az olyan folyamatot indít el, ami tényleg gátolja a teherbeesést. Hiszen a szervezet érzékeli a stresszet, és úgy van vele, hogy a szervezt ilyenkor magát védi: kivéd még egy nagyobb feladatot, nevezetesen a terhességet. Ezt nekem orvos mondta.)

2014. szept. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én nem is tartok otthon tesztet, még 2 év után sem.

Terveim szerint ha nem jön meg, másnap veszek tesztet, és köv. napon tesztelek.

Még addig sem jutok el soha, hogy egyáltalán megvegyem a tesztet, mert mindig megjön előbb.


Én már voltam orvosnál, sőt másfél éve járok, most jutottam el oda, hogy jók az eredményeim.

Persze közben is próbálkoztunk, mégis előző hónapban is sírva fakadtam, hogy megjött. Pedig legbelül talán már fel is adtam, de a jó vérvétel eredmény miatt újra tudok bízni.

2014. szept. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 gabriell88 ***** válasza:
Kedves 8-as ! Sok szerencsét kívánok nektek!Ne adjátok fel:)
2014. szept. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

(ha meg görcsölsz, az olyan folyamatot indít el, ami tényleg gátolja a teherbeesést. Hiszen a szervezet érzékeli a stresszet, és úgy van vele, hogy a szervezt ilyenkor magát védi: kivéd még egy nagyobb feladatot,

nevezetesen a terhességet. Ezt nekem orvos mondta.)


Ha ez ennyit számítana, akkor egy tinilány sem esne teherbe, aki halálra váltan retteg és stresszel hetekig miután véletlen kiszakadt a koton, vagy belement el a fiúja. Szerintem annál jobban nem is lehet stresszelni. Aztán mégis.


De kérdező, hosszú az út, nagyon sok spermának kell túlélni, mert sok munkája az is, hogy az az egy bejussson stb. Ahogy írták, akkor is nagyobb az esély a sikertelenségre, ha minden rendben van és időben vagytok együtt.

2014. szept. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!