Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen esetbe vetetnéd el a...

Milyen esetbe vetetnéd el a gyereket? Mi kényszeríthet rá erre a súlyos döntésre? Történeteket várok, nem röviden megfogalmazva.

Figyelt kérdés

Nekem egy esszét kell írnom az abortuszról, már mindennek utánanéztem(hogy történik, mennyi, meddig lehet elvetetni, stb...)szinte mindent tudok róla.Már csak az hiányzik hogy Anonim módon írjak valakiről, miért vetetette el a babáját, miért kellett neki emellé a döntés mellé állni. Ezt azért kell írnom mert sok velem korabeli lánynak már volt művi terhességmegszakítása, és ez ellen próbálunk tenni. Elriasztani öket ettől a megoldástól, és a védekezés irányába indítani őket.

Köszönöm a segítséget előre is!

16/L


2010. jan. 19. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem pénteken kellett elvetetnem a 10hetes babámat mert nem volt rendesen beágyazódva és nagy volt rá az esélyem hogy ha megtartom elvetélek vagy beteg lesz a kicsi.Nagyon nehéz döntés.Mertegy jó lelkü lánynál már egy nem várt baba is elöhozhatja a kétcsíkos teszt láttán az anyai ösztönöket és nagyon megszeretheti a kicsit.Borzalmas lelkileg feldolgozni egy abortuszt akár mi is az ok amiért sor került rá.Egy babára jobb vitaminokkal odafigyeléssel és egy apukával felkészülni.Márcsak abba is rossz bele gondolni h jön a babád várod imádod szereted de az apukája hallani sem akar róla,esetlegesen utána az anyáról se...arról nem is beszélve h apa nélkül felnőni nagyon rossz,apa nélkülnevelni egy kicsit nagyon nehéz.A lányok szervezete 18éves korig nincs is felkészülve igazán eg terhességre,sokszor még 20évesnek se.Sok fiatal koru lány aki megtartja a szülei felelösségére koraszül és ugy veszíti el a babáját.Arról nem is beszélve h a fogamzás gátlás nem fájde az abortuszannál inkább.ha nem védkeztek ott a 72órás tabi.elmegy az ügyeletre vagy gyerekorvoshoz vagy nögyogyázhoz és felirják.kiváltja-nem drága!és beveszi.vagy ha nem szeretik az óvszert van egy pharmatex nevü hormon mentes!! gyógyszer amit lehet kapni krémet kupot tablettaszerü "tampont" amit akkár peting közbe is felhelyezhetnek.:) és hangsulyozd ki h bár sok lány mondja most tizenévesen h nem akar gyereket késöbb ez megfog változni de ha átesnek egy abortuszon akár egy után is csökken az esélyük arrah babájuk legyen,egészséges babájuk legyen,ne koraszülött babájuk legyen.sok sikert az esszédhez:)
2010. jan. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget.
2010. jan. 19. 19:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen!:)Ha még kérdésed van nyugodtan írj privit.
2010. jan. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha teherbe esnék akkor elvetetném, azért mert nem akarok gyereket (ld. childfree vagy dinky életmód). De elég felelős vagyok ahhoz hogy nagyon figyelmesen védekezzek!

De amúgy az általánosan megtűrt érvek szerintem az, ha: erőszakból fogant, ha beteg a szülő, vagy a születendő gyerek, ha túl fiatal az anya, ha nem tudja eltartani, ha nem fejlődött tovább a méhben, már van több gyerekük és többnek nem tudnak biztosítani... De ebben a korban miben te vagy legfőképp a fiatal kor, felelőtlen védekezés (buliban, "időbe kivette", stb)

2010. jan. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Erre a kérdésre úgy látom kevesen is fognak válaszolni.

Én 18 évesen úgy jártam, hogy az akkori vőlegényemmel (nagy szerelem minden amit akarsz és 18. szülinapomon megkérte a kezem) gumival védekeztünk és kiszakadt. Ok irány a doki, esemény utáni... és láss csodát mégis terhes lettem.

Akkor kezdtem az egyetemet, tök szar helyzetbe kerültem és tudod mi történt? A rendes kis barátom nem állt mellettem el ne hidd. Szüleimre sem számíthattam, így elvetettem a 6 hetes terhességet és a mai napig nem bántam meg. (most azt hiszem ezért megköveznek)

Akkor abban a helyzetben nekem kellett dönteni és jó döntés volt. Meg sem néztem az uh-s felvételt.

Ez a kapcsolat 4 évig tartott, szerencsére sosem lett belőle házasság, csak 1 összeköltözés, de mint kutya meg a macska. Nagyon csúnya vége lett és amit én átéltem ez idő alatt senkinek nem kívánom.

Azóta eltelt 10 év, férjhez mentem és most várjuk a 2. babánkat. Lett jól fizető állásom, normális életem, ahogy kell várni 1 babát.

Mikor szakítottunk ezzel a volt barátommal megfogadtam, hogy én soha de soha nem fogom elviselni többet ezeket a megaláztatásokat, amiket tőle kaptam. Idegileg teljesen kicsinált, de ez 1 másik téma.

Megjegyzem, hogy a férjemmel az első gyermek is nem várt volt, de 1 percig nem gondolkoztunk azon, hogy nem tartjuk meg, (a 2. most tervezett volt).

Nem volt abszolút nehezebb teherbe esni. Mostmár azt hiszem vákummal csinálják nem kaparnak, mert az nem annyira káros, de én azóta is azt vallom, nem kell minden terhességet megtartani. Egy nő akkor szüljön, mikor úgy érzi eljött az ideje, ne mikor a természet... blabla

Egyébként ez a téma az amire mindenki ugrik, mert 1 nő mindenre képes azért, hogy:

- legyen gyereke

- ne legyen gyereke

2010. jan. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én 20évesen vetettem el az elsőt szintén egy nagy szerelem gyümölcsét de én is hoppon maradtam az apukát illetően, és mivel még nemvolt önálló keresetem és iskolába jártam nem tehettem meg ezt se azzal a picivel se édesanyámmal aki szintén egyedül nevelt engem és az öcsémet hogy megtartsam ,bár anyu azt monda bárhogy döntök mellettem áll de ugye a józan ész diktált lett ami lett. De sajnos a tudat hogy megöltem teljesen kikészített majdnem tönkre mentem bele. Végül jött egy ˝szőke herceg˝ és kis idő múlva megtörtént a csoda ismét várandós lettem eleinte nem volt baj majd jöttek a problémák egyre rosszabbul voltam bár a baba kielégítően fejlődött én teljesen leépültem azt mondta az orvos szakítsuk meg mert bele fogok halni ha ez így megy tovább de hallani sem akartam róla azt mondtam inkább én mint a baba.Végül intenzívre kerültem és mivel öntudatlan voltam az anyukámat kérdezték mi legyen de rendes volt mert nem döntött egyedül (még nem voltunk házasok) megkérdezte a páromat mi legyen szerinte és nem hagyták hogy meghaljak. Az indokok pedig a következők voltak

-Anyukám: Gyereke már nem lehet több ,te unokája még igen.

-A párom: Eleget várt rám és nem azért hogy eltemessen, hanem hogy szeressen.

Végül felépültem feleségül vett és lett azóta 3 szép gyermekünk a 7éves fiúcska egy 5éves leányzó a legkisebb 5hónapos kisfiú. Az hogy miért alakult úgy ahogy alakult a második terhességem? Teljesen megevett a bűntudat és emiatt kerültem egy olyan lelkiállapotba ami ehhez a sajnálatos dologhoz vezetett amibe a másodiknak ˝bele kellett halnia˝. Ez az én történetem remélem tudok segíteni hogy ez mással ne eshessen meg. Kérdezz nyugodtan szívesen válaszolok.

2010. jan. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezek nagyon tanulságosak.Sokat segítettetek nekem.És sajnállak titeket.Én abortusz ellenes vagyok, inkább mindent megteszek az ellen, hogy idő elöt ne csússzon be baba. Én nem bírnám megölni a kicsi babámat, úgyhogy remélem csak akkor leszek terhes amikor már meg fogom tudni tartani.
2010. jan. 20. 18:34
 8/8 anonim ***** válasza:

Szervusztok!


A Kérdező nagyon értelmeset mondott, nem hiába ellenzi a Pápa is az abortuszt!Tessék védekezni!

Ha meg terhes leszel miközben védekeztél, akkor az nem a véletlen műve!

2011. febr. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!