Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » FONTOS! Kényszeríthet erre a...

FONTOS! Kényszeríthet erre a tanárom? Többi lent!

Figyelt kérdés

Negyedikes vagyok egy öt évfolyamos gimiben,nyelves osztályba járok.

Van egy némettanárom,akivel nem igazán szimpatizálunk egymassál,bár szerencsére ez a jegyeimen nem látszik (eddig mindig 5-ös voltam),csak a nő viselkedésében,de ez most nem számít.

Van az iskolánkban egy ún. DSD nevű nyelvvizsga projekt (C1-nek felel meg),amit a német állam támogat,úgyhogy ingyenes lenne,de iszonyú sokat kell rá tudni :S

A baj a némettanárral van,aki az egész csoportot kötelezni akarja ennek a nyelvvizsgának a letevésére,függetlenül attól,hogy ki akarja és ki nem!De ez még csak hagyján,amit órán veszünk,szerintem még egy sima középfokra sem lenne elég,pláne DSD-re nem!Idén már csak heti 3 németóránk van,tavaly a csoportot a német fakt felvételére is kényszeríteni akarta,de csak heten választották (összesen huszan vagyunk).Idén lesz egy felkészítő szakkör is,de az se kötelező.

Én orvosira készülök,biológia és kémia faktos leszek idén,ami éppen elég sok tanulást igényel.Járok különtanárhoz németből (egy éve járok) és matekból (most kezdtem).Egyébként van németből már közép és felsőfokú nyelvvizsgám is,idén készülök előrehozott érettségit tenni májusban.Ez arra lenne jó,hogy utolsó évben már csak biosz+kémia lenne a a középpontban (ugye mindkettőből emelteznem kell!).

Csak a tanár erősködik a DSD miatt,amit én már eldöntöttem,hogy nem szeretném letenni!A különtanárom azt mondta,hogy az érettségi után semmire nem kötelezhet elvileg,de ő most azt állítja,hogy ha tetszik,ha nem,mindenkit ki fog állítani!Csak azt mégis hogyan gondolja,hogy valakit kényszíthet rá akarta ellenére,főleg úgy,hogy én ELSŐSORBAN orvosira készülök,és szerintem nem lenne rá időm :S

Meg ellenzi az előrehozott érettségit is,mert az egyik osztálytársam csinált és a nő egész évben mocskolódott vele emiatt!Rólam még nem tudja,hogy szeretnék,meg azt se,hogy DSD-t nem szeretnék csinálni.

Nem szeretném tovább ragozni,mert egy elég összetett történet sajnos ez az egész,mindig hiteget bennünket,pedog még igazából sehol se tartunk :S

Hogyan oldjuk ezt meg? A magántanárom a nő kollégája,sokkal idősebb és tapasztaltabb nála,ez a fiatal csak tőle tart,ő megígérte,hogy beszél vele és akkor már nem tehet semmit.Én úgy érzem,ehhez egyedül kevés vagyok.Vagy menjenek be beszélni vele a szüleim,vagy adják írásba,hogy nem engedélyezik,ha nincs más megoldás? Vagy legvégső esetben igazgató? (Mert gondolom a szüleimnek meg egy tapasztaltabb kollégájának már nem mer pattogni!)

Összefoglalva:én orvos szeretnék lenni,és egyértelműen nem szeretnék DSD-t,pláne nem külön német szakkörrel,mert órán nem fogja felkészíteni azt,aki nem faktos vagy szakkörös,de annak is el kell menni rá !Ezt hogy gondolja???

Ti mit tennétek?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. szept. 2. 19:56
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
És hansúlyozom,hogy mindez egy elit gimiben történik.A rossz nyelvek azt suttogják a tisztelt tanárnőről,hogy még a faktosokat meg a szakkörösket sem fogja felkészíteni DSD-re...
2011. szept. 2. 20:03
 2/24 anonim ***** válasza:

szerintem mondhatod neki hogy nem szeretnél.esetleg ha az nem jó,akkor szüleid írhatnak kérvényt hogy ne tedd le.

de ha nem megy a dolog,akkor esetleg összefoghatsz a többiekkel,akik nem akarnak.ez az én tippem

2011. szept. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
egyébként én még sose hallottam olyat hogy eg ytanár kötelezi a siákot hogy tegyen amit nem akar.mármint ha az a valami nem kötelező.sztem ezt nme lehet.
2011. szept. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
*diákot :S
2011. szept. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod!Komolyan,enyi bajom még egy tanárral se volt,mint ezzel az egyel,pedig volt már néhány!Egyszerűen pórázon kell magamat berángatnom az óráira és füldugókkal kell kibírnom!A többiek se szeretik...
2011. szept. 2. 20:11
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha akár egy fillért is fizetni kell érte, akkor egyértelmű, hogy nem kötelezhet rá, ha jól rémlik, külön jogszabály is van erre.


Ha pedig ingyenes, akkor sem kell paráznod, mert arra sem kötelezhet, de ha mégis nagyon erősködne, akkor mondd meg neki, hogy kollektíven 0%-t fogtok írni és az neki lesz égő... (Neked pedig úgysincs semmi veszíteni valód, mert a kutyát sem érdekli, hogy valaki valamikor milyenre írt meg egy sikertelen nyelvvizsgát)

2011. szept. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Ingyenes,hála a jó égnek!

Vagy meg kell neki mondani,hogy írok egy kemény 0%-ot a felsőfokúmmal,csak égjen a pofája a tanári kar előtt,ha még mindig kényszerít!

Szerintem ezek után tuti nem fog...

2011. szept. 2. 20:21
 8/24 anonim ***** válasza:
74%

1. orvosin nyolcvanhatezerszer több kötelező programod lesz, mint egy vacak nyelvvizsga és két aprócska fakt.

2. a seggemet a földhöz csapkodtam volna a gyönyörűségtől, ha az én némettanárom ingyenes C1-es nyelvvizsgára akar "kényszeríteni".


Szegény elnyomott gyermek.

2011. szept. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Ja,és kapásból gondoltam,ha nem írom ki,hogy csak ÉRTELMES válaszokat kérek,akkor tuti nem azt kapok!

Utolsó,te tuti nem vagy orvosis,ha ilyen szépen tudsz válaszolni!Tudom,hogy lesz ezer más is,de nekem most ez is fontos!

Te szerintem a büdös életbe nem harcoltál meg semmiért,az ír ilyeneket!Tudod,nekem a szüleim nem ugranak egyből,nekem egy fakt is jelent valamit,meg hogy orvos szeretnék lenni!

Ja,és ha nagyon akarod,megadom a nő lakcímét,egy ilyennel biztos sok felsőfokúja lesz,engem meg csak a küldjön el a francba!!!

2011. szept. 2. 20:48
 10/24 A kérdező kommentje:
Ja,és menj el helyettem nyugodtan DSD-re,mond el nekik hogy ich heiße Pistika xD Szerintem sírni fognak a gyönyörűségtől...
2011. szept. 2. 20:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!