Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha mereven elzárkózóm az...

Ha mereven elzárkózóm az apasági vizsgálat elől, az apa kényszeríthet jogi úton, hogy kiderüljön számára, övé-e a gyerek? Egyáltalán, így tehet ő bármit is ellenünk?

Figyelt kérdés
Egyedülálló nő vagyok, most született meg a gyermekem. Az apa kételkedik abban, hogy valóban tőle van-e a gyerek, ezért apasági vizsgálatra akar rávenni. Én nem akarok ebben részt venni. Nem kérek tőle semmit, gyerektartást se, csak hagyjon békén.
2007. nov. 25. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bírósági úton követelheti, hogy végezzék el a tesztet. Szerintem neked is jobb lenne, ha az apa végre felfogná, hogy övé a kicsi. Nincs jogod elzárkózni ettől, mert a kicsi érdkei sérülhetnek. Honnan tudod, hogy évek múlva nem vágná-e a fejedhez, hogy azért nem foglalkozik vele, az apja, mert még mindig nem tudja, hogy tényleg az ő gyereke-e vagy sem. Nincs jogod ettől elzárkózni, a kicsi érdekében.
2007. nov. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, pont a férfinak joga elindítani a vizsgálatot. Csatlakozom az előttem válaszolóhoz.
2007. nov. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Elöször is az apának ugyan olyan joga van a gyerekhez mint az anyának. És persze kérheti a bíróságon az apasági DNS-tesztet, amibe ha te nem mész bele a bíróság egyből el fogja rendelni.Az elöttem szólóknak abszólut igazuk van. Itt nem csak rólatok van szó, hanem a gyerekről akit igenis mindkét szűlője megiletti. Majd ő később el dönti hogy akarja a kapcsolatot az apával vagy nem. Más a kérdés lényege ha te sem vagy benne biztos. Ez nem bántás de hidd el hogy az apának is elér a keze a bíróság által elég sok helyre, főleg ha te ezt ellenzed.Remélem nem bántottalak meg, és tudtam valamit segíteni.
2007. nov. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Apasági teszt elvégzése mindenkinek az érdeke. Ha az apa bizonytalan, akkor érdemes vele nyugodt hangnemben megbeszélni. Csinálják meg a tesztet és egyértelmű a helyzet. Ha a bíróságra kell vinni az ügyet, akkorra már a szülök között nagy valószínűséggel nem lesz együttműködés a gyereknevelésben sem. Ki issza meg a levét? A gyerek. Ő nem tehet azért , mert szülei idióta módon viselkednek. Az apának kutya kötelessége a gyereket erkölcsileg és anyagilag is támogatni. De ki az apa...? Vannak Bp-en olyan apasági vizsgálatot készítők, akik 60 000-ért megcsinálják a DNS tesztet. Ennyit megér az apának is.De ha úgy érzi fizethet gyerektartást és nem is övé a gyerek. Variációk tárháza, jobb túlesni rajta... Vagy a bírósági perköltséggel együtt kifizet 250-300 ezret a vesztes fél. Mennyivel jobb lenne, ha a szülők ezt a pénzt a gyerekre költenék és nem egymást marnák! Elvégre emberek vagyunk vagy mégse?
2008. okt. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!