Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Segitenétek kielemezni a...

Segitenétek kielemezni a hormoneredményemet? Mire lehet ebből következtetni?

Figyelt kérdés

3. napi:


FSH: 7,1 nmol/L (3,5-12,5)

LH: 3.9 UI/L (2,4-12,6)

PRL: 341 mIU/l (1o2-496)

D vitamin: 83,4 (75-25o)


nátrium, totál biliubin kicsit magas, de határértéken belül van.


süllyedés, trombocita, foszfatáz alacsony


21. napi még nem volt, majd hó végén megyek.


ebből mire lehet következtetni?



2014. szept. 18. 22:10
 1/9 A kérdező kommentje:
TSH teljesen középen van.
2014. szept. 18. 22:11
 2/9 anonim ***** válasza:
Arra, hogy minden rendben van???
2014. szept. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

jó hát határértéken belül vannak, ez tény, de azt olvastam máshol, hogy az fsh és lh aránya 1 kell hogy legyen, nekem meg 1,8 ami 2 körül pcos-ra utalhat. meg máshol azt is irják, hogy valakinek 176 prl már magas.


az lh-m nem alacsony egy kicsit?

2014. szept. 18. 22:49
 4/9 anonim ***** válasza:
FSH-d kicsit magas. A prolaktinod is. TSH mennyi?
2014. szept. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

ths: 2,1.


most látom, bocsi, hogy ezt szerintem forditva szokták osztani, az fsh-t az lh-val nem? igy viszont az arány o,5-re jön ki. mi van akkor, ha az lh alacsony, és az fh magasabb, ez mire utalhat?


annyira idegesitő, mert a doki azt mondta erre, hogy semmi rendkivüli elváltozás, és ezt hivják ismeretlen eredetű meddőségnek. holott én is látom hogy a prl magas, és az lh egy kicsit alacsony.


nem értem én ezt a pcos-t se. ha az lh lenne a magasabb mint az fsh, akkor lenne pcos gyanús nem, mert azt jelentené, hogy nem reped meg a tüsző, nem?


azt tudom, hogy az fsh a pete érlelésért felelős, az lh meg a tüszőrepedésért. akkor ez inkább azt mutathatja ez az arány, hogy nem biztos hogy van tüszőrepedés?


bocs az értetlenkedésért. de nem akarom hogy rosszul, illetve fölöslegesen stimulálgassák, majd tönkretegyék a hormonháztartásomat.


inzulinrezisztencia szerintetek kizárva ilyen esetben? vagyis úgy értem, hogy pcos-sal minden esetben együtt jár az az ir? vagy ha van ir esetleg (ami csak terhelésesre vércukorral derül ki állitólag) attól nem feltételnül van pcos? ha nincs pcos, akkor nem lehet ez az oka a meddőségnek?


ez az egész inkább a tüszőrepedés hiányát jelezheti ha az lh alacsonyabb nem? nem pcos-t.


segitség, semmit se értek.

2014. szept. 18. 23:24
 6/9 anonim ***** válasza:
A TSH is magas, 1.5körül tudsz teherbe esni. És a prolactin is kicsit.
2014. szept. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Itt van néhány adat. Én csináltatnék terhelt cukor és inzulin vizsgálatot is

[link]

A TSH azért nem olyan vészes, nekem 2,3-al sikerült teherbe esni. AZ LH és FSh arány viszont nem a legjobb

2014. szept. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, és mit tudnak ezzel csinálni? gyógyszert fognak rá felirni?


mitől magasak amúgy ezek egyáltalán?


szerintem a o,5-ös fsh/lh arány pont nem utalhat IR-re mert akkor forditottnak kéne lennie az aránynak, hogy az fsh a magasabb.


nekem nincsenek cisztáim, szerintem nem lehet pco-s, de azért ha van rá módom akkor csináltatok egy terheléses vércukrot. azt hol kell intézni???

2014. szept. 20. 21:23
 9/9 anonim ***** válasza:
A pcos nem biztos hogy cisztával együtt jár. Ebben neked leginkább az endokrinológus tud segíteni, legbiztosabb módszer a kiderítésére a terhelt cukor, inzulin vizsgálat. Ha mégis IR-es lennél, akkor diéta, mozgás és gyógyszeres kezelést kapsz. Ez a három dolog együtt hat, csak az egyik nem. Mindegy hogy 50 kg valaki vagy 100 kg, ugyanúgy kell majd a 3-as kezelés.
2014. szept. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!