Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát szerettem volna, de a...

Babát szerettem volna, de a nőgyógyász talált egy 5 centis cisztát. Mi lesz? Volt még valaki így?

Figyelt kérdés

Most felírt fogmazásgátlót, amit nagyon nem szerettem volna, mert régen mikor szedtem, 10 kilót felszedtem mikor elkezdtem szedni, és ugyanennyit mikor abbahagytam

(hirtelen, 1 hónap alatt), szóval azt mondtam, hogy tablettát soha többet. Azóta leadtam nagyon nagyon kemény munkával a kilókat, most se tökéletes, de nem vagyok már kövér. Most újra fogamzásgátlüt kell szednem, mikor én már babát szerettem volna. Azt mondta, hogy ha el is múlik a ciszta legalább 6 hónapig kell szedjem. Nem értem miért. Ha 2 hónap múlva is ott lesz, akkor meg kiveszik. Ettől is félek nagyon, nem fogja ez befolyásolni a későbbi teherbeesést? Olyan elkeserítő az egész, mire végre rendbejöttem és babát akartam volna jött ez. Volt még valaki így? Mi lett? kellett operálni? Elmúlt gyógyszeről? Visszajött? Összejött a baba?


2014. okt. 10. 12:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én amondó vagyok, hogy mielőtt bármit beszednél, keress fel egy endokrinológust.

Egyáltalán az orvosod kért vizsgálatokat, amiből megállapítható, hogy mi okozza a cisztát vagy csak felírta a gyógyszert (aminek felírása előtt egyébként is ki kéne vizsgálnia...)

2014. okt. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Voltam endokrinológusnál, nincs semmi bajom. Nem kért semmi vizsgálatot, csak felírta a bogyót.
2014. okt. 10. 12:29
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia!!

én sürgősen keresnék egy másik orvost!a fog gátló nem oldja meg a problémát csak elfedi!!ki kellene vizsgáltatnod magad!!az eszem megáll!de komolyan!!hogy lehetnek ilyen orvosok!!a ciszta nem ok nélkül van ott!annak igen is van oka!egy sors társad!!

2014. okt. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó ezzel nem értek egyet. Nekem is ugyanez volt a problémám. Nekem 1-2 cm -es cisztám volt. 2 is. A második után nekem is fog.gátlót adott, ugyanis segít helyre tenni a hormonokat és megakadályozza a cisztát, mert sajnos gyorsan kialakul egymás után. Csalódottan vettem hisz sose szedtem, nem akartam, és babát akartunk. És nekem bevált, oly annyira, hogy amikor elmúlt a ciszta és elkezdtem szedni a tabit, már az első levélnél teherbe estem. Nem kellett fél évet várni, és gyógyszer mellett estem teherbe. Tehát kérdező, kövesd csak az orvos tanácsait nem véletlenül mondta.
2014. okt. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
bocs utolsó de nem értek veled egyed!igen hormonális probléma okozza a cisztát főleg ha még ir is társul ami meg egy anyagcsere probléma!!nem akarok vitatkozni!de szerintem nem ártana egy hormonsort és cukor,inzulin terhelés!
2014. okt. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én is szedtem,sot nekem műtéti úton leszivtak,mert mikor fajt a hasam es elmentem mar nagyon nagy volt.21eves voltam.

Utana szepen szedtem a fogamzásgátlót,majd amellett lettem terhes...

Azota 3 gyermekem szuletett,cisztám azota sem volt ujra (kopp-kopp)

Szerintem hallgass a dokidra,es szerintem ne aggódj,ha megoldódik a probléma utana jönni fog a baba!

2014. okt. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ez nem ilyen egyszerű. Ha hormonális gond van a háttérben, akkor azt a fogamzásgátló nem oldja meg. Elfedi, úgy tűnik, hogy minden rendben van, de a probléma okát nem szünteti meg.
2014. okt. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7-es válaszoló:én is ezt mondtam!!
2014. okt. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

De ha figyeltek, akkor írta, hogy volt endrokrinológusnál.

És igen lehet más probléma.Nekem a második cisztámnál kért hormonvizsgálatot, amin kiderült h kevés a sárgatest, de ez a ciszta miatt van. Amint a ciszta elmúlt és tabletta gátolta, úgy megszűnt a probléma és terhes lettem. Ha nem okoz gondot és felszívódik akkor nem feltétlenül hormon probléma okozza. Nálam a sok fekvés a lábtörésem után, illetve a sok véralvadásgátló okozott zavart, addig nem volt gond. De ha nem múlik el, akkor úgy is kap hormonvizsgálatot ez biztos.

2014. okt. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Épp erről van a szó, ha nem hormonprobléma okozza, akkor felesleges a hormontabletta, ha pedig hormonprobléma okozza, akkor meg nem szabad azt szedni. (én figyeltem)
2014. okt. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!