Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Melyik a jobb anyának lenni...

Melyik a jobb anyának lenni és babázni vagy pedig fiatalnak maradni és élni a gondtalan 20-as éveket?

Figyelt kérdés

Kiskorom ota 2,3 gyermeket szerettem volna, de soha nem tudtam, hogy kb hàny èves koromba szeretnèm elkezdeni a "gyàrtàsukat" :) Most azonban szerintem kèszen àllok a legelsöre!:) Szeretnèm ha megosztanàtok velem a tapasztalaitokat, hogy esetleg megbàntàtàk e, ha fiatalon vàlltatok babàt, vagy nem? Mi az elönye hàtrànya?


Egyèbkènt 23 leszek, sulit kijàrtam, dolgozok, komoly pàrkapcsolatban èlek, ès anyagi gondunk sincsen, ès egy baba mellett sem lenne. Tehàt ugymond a pènz nem akadàly, viszont sok màs hàtrànya is lehet anyànak,apànak lenni nem csak az, hogy több a kiadàs:) Köszönöm a vàlaszokat! Ha kèrdèsetek van hozzàm, akkor èn is nagyon szivesen vàlaszolok minden kèrdèsre! :) Tovàbbi kellemes napot mindenkinek!


2014. okt. 13. 16:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 23 vagyok és én is nagyon szeretnék gyerekeket, de még nem most, hanem pár év múlva, kb. 26-27 évesen. Régóta együtt vagyunk a párommal, lassan 1 éve dolgozom, így most kiélvezem ezt az időszakot, utazgatni szeretnék, meg kihasználni, amíg csak ketten vagyunk.

De ez nyilván mindenkinél más. Engem fiatalon szült anyám, 21 évesen, de sajnos nem túl jó a kapcsolatunk.

2014. okt. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én azt mondom egy-két évet szánjatok még magatokra, a saját almaitokra (pl elmenni párizsba, rómába), eljárni moziba, étterembe, gondtalan romantikus estéket együttölteni.. Én ezt javasolnám :). Főleg ha anyagilag nem gond!

23 évesen szerintem ráérsz, 25 évesen is fiatal anyuka leszel még! :)

2014. okt. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Amig baba van az fejedben, addig ne jusson eszedbe gyereket vállalni.m
2014. okt. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
3-as: ???
2014. okt. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Szia! 23 éves vagyok és 3 gyerekem van. Én azt mondom neked, várj még. Én ha újrakezdhetném legalább 30 éves koromig nem szülnék. Persze, nem bántam meg de nagyon nehéz. Buliba életemben nem voltam, kettesbe a párommal talán 3 éve. A minden napi mókuskerék. Én belebetegedtem lelkileg. Őszinte voltam, és pontozzatok csak le nyugodtan!

Kérdező, ha kérdésed van írj nyugodtan :)

2014. okt. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
22%
Sztem a legjobb babanak lenni, es anyazni :P
2014. okt. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A baba, az jatekbaba vagy csecsemo. Egy gyereknel ez tart a legrövidebb ideig. Aki erre vágyik, annak nem kell szülnie. Akkor szüljön, amikor gyereket akar nevelni.
2014. okt. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
még valóban fiatal vagy,ahogy érzed.Viszont ha ezen gondolkozni kell akkor inkább engedd el még.Tudod és 25 évesen gondoltam rá először,aztán úgy alakult hogy 30 lettem mikor abbahagytam a gyógyszert,mondván na akkor most jöhet.Éltem..most 35 vagyok éas nem jön a baba.Most jutottam az elengedéshez,mivel arra jöttem rá,hogy tervezheted te nyugodtan,ha a sors úgy akarja igy is úgy is lesz,ha meg nem akkor meg igy se úgy se.Boldog tartalmas életet kívánok nektek babával vagy nélküle,ahogy döntesz te magad és a párod,úgy lesz jó! :)
2014. okt. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én 19 éves voltam amikor a lányunk született.A párom egy érett,megfontolt magabiztos ember volt/most is az :)Idősebb nálam 8 évvel,megemlítette,nem-e belevágnék vele a nagybetűs életbe...esküvő,gyerekek,külön élet. Ő megteremtette már ami kell,csak egy igazi társ kell még mellé. :) Én nagyon szerettem,sulival végeztem,mindig is komolyabb voltam az átlagnál,és belevágtam. Nem bántam meg!Azóta is tart a boldogság,ennek már 11 éve,és még gyarapodott a családunk 2 gyerkőccel. :) Tény,hogy érettnek kell lenni egy ilyen nagy ,,feladathoz,, nem megy ez mindenkinek ilyen fiatalon.Tény,hogy sokszor kimerülünk,és olyankor a nagyszülők vigyáznak rájuk egy egy kicsit,addig tudunk kettesben is lenni,elmenni kajálni,vagy túrázni 1 napra a hegyekbe, a lényeg,hogy magunkra is legyen időnk,és a kapcsolatunkra,szerelmünkre. Mindeneink a gyerekeink,de ha mi nem vagyunk jól,az őket is ugyan úgy érinteni fogja. Ha újrakezdeném,sem csinálnám máshogy! Ha van egy támogató népes kis család a háta mögött az embernek,akkor nem kell azért az álmait, ,,szabadságát,, se teljesen feladni,mert gyerekeket szült.A kérdésedre a választ már valaki leírta,én is csak ismételni tudom,hogy ha még kérdéses számodra a baba érkezése,akkor még várj,mert nem vagy rá készen. Az ember érzi,tudja,ha jönni akarnak a kis angyalkák. :) Még ez nem a Ti időtök. De nem vagy elkésve.Bár tény,hogy elnézegetem a körülöttem lévő anyukákat (ovi,suli...) azért jobb ha fiatalabban szül az ember,nem 38-40 évesen. Sokkal,de sokkal több a türelmem,a hozzáállásom még az élethez is másabb még mint nekik. Rugalmasabb vagyok,és lazább,nem görcsölök be piti dolgokon,és így a napjaink is gördülékenyebben mennek,pedig 3 kisgyereket nevelek,indítok el minden nap,egyedül,mert a férjem korán megy dolgozni. Nem akartam senkit megsérteni,de ezt tapasztalom napi szinten. Mindenkinek szép napot!
2014. okt. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%

Hm, nehéz kérdés... én magamat 23 évesen még éretlennek tartottam ehhez, bár úgy gondoltam, ha becsúszna, megoldanám, nem vetetném el. Persze a kapcsolatom is olyan volt a most már férjemmel, hogy belefért volna. Most 26 éves vagyok, ha visszanézek a 3 évvel ezelőtti önmagamra, hááát... jobb, hogy nem csúszott be :)

24 voltam, mikor furcsa rosszulléteim voltak, és megfordult a fejünkben, hogy talán teherbe estem gyógyszer mellett. Nem így lett, de nekem az volt az a pont, mikor először éreztem úgy, hogy szeretném, ha pozitív lenne az a teszt. Attól kezdve folyamatosan vágytam rá. Egy évvel később mentem férjhez, az esküvő után úgy döntöttünk, jöhet is a baba, azonnal terhes is lettem, majd elvetéltem. Ez volt februárban, azóta meg nem jön a baba.

Mindig fiatal anyuka akartam lenni (30 alatt mindenképpen), a páromat szerencsére meg is találtam hozzá hamar, de csak telik az idő, az a két csík meg sehol... Volt már pozitív hozzáállás, reménykedés, kétségbeesés, düh... most épp az van, hogy nem érdekel már, de gondolom ez is átmeneti csak, majd lesz még így se. Ezt csak azért meséltem el, mert ha tudtam volna, hogy 25-26 évesen ez lesz, lehet, hogy inkább szültem volna 23 évesen. Nem tudhatod, hogy mikor fog összejönni, lehet, hogy elsőre, hogy pár hónap alatt, de az is lehet, hogy éveket kell rá várni, vagy soha nem sikerül. Én pillanatnyilag attól rettegek, hogy évekbe telik, és jóval idősebb leszek az elsőnél, mint szerettem volna, vagy sose sikerül.

Úgyhogy szerintem, ha úgy érzed, hogy készen állsz, a bulizás már nem létszükséglet és teljesebb lenne az életetek egy (vagy több) gyerekkel, vágj bele, mert nem tudhatod, mennyi időbe telik, míg tényleg baba lesz belőle. 9 hónapba biztosan :)

2014. okt. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!