Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Leghamarabb mikor szabad újra...

Leghamarabb mikor szabad újra terhesnek lenni, szülni?

Figyelt kérdés

2 hónapja szültem, nőgyógyász a 6 hetes vizsgálaton látott, mindent rendben talált.

Szeretnénk minél hamarabb babát újra, bár nem azonnal gondoltuk, inkább 2 éven belül. Írattam gyógyszert, amit szedhetek szoptatás mellett, de a gyártó visszahívta stabilitási gondok miatt. Voltunk együtt a férjemmel 2 napja, ha terhes lennék is örülnék, de mivel még szoptatok és menstruációm sem volt, nem gondolom, hogy megfoganna a következő gyerkőc. Így elméleti a kérdés, mikor regenerálódik szülés után annyira, hogy újra kibírja a méhem/testem a kihordást és a szülést?


2014. okt. 14. 15:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem egy évet javasolt a doki, hogy minden regenerálódjon.
2014. okt. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Egy év alatti időnél túlságosan nagy a komplikáció, koraszülés esélye, egy riport a témában:


[link]

2014. okt. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
nekem azt mondta a doki 2 év legyen a két szülés közt
2014. okt. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Akár azonnal is teherbe eshetsz.

(több is van olyan a családban, ahol a két gyerek születése között nincs 1 év különbség)

2014. okt. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akkor kb 1 évet ha várunk, utána lehet próbálkozni és ahogy sikerül.
2014. okt. 14. 15:55
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosom azt mondta, hogy 18 hónap legyen a két szülés között, tehát 9 hónap várandósság, 9 hónap szünet, ez így kockázatban is korrekt és korkülönbségnek is kicsi.
2014. okt. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen az teljesen jó. Ráadásul a kisfiamat súlyos allergia miatt nem szoptathatom, tehát hamarabb is regenerálódok.
2014. okt. 14. 16:03
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én szoptatás mellett a kicsi 10 hónapos korában estem teherbe. Úgy gondolom, a természet akkor engedi meg, amikor az jó. Zárójelben, végig szoptattam a terhességem alatt, 39+5 naposan szültem. Csak mert ennél a résznél meg elmondják, hogy jujj nem szabad, meg koraszülés, meg túl kicsi baba egyebek. szal a természetre hagyatkoztam. :)
2014. okt. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy addig, amíg a test nincs kész a terhességre úgysem esnék teherbe, de azért sok helyen űz gonosz tréfát a természet. Pl. hogy egy újszülött allergiás a saját anyja tejére.
2014. okt. 14. 16:15
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem egy év... a szülés és a szoptatás kimerít(het)i a szervezetet.

Az én nagyobbik gyerkőcöm 7 hónapos volt, amikor terhes lettem a kicsivel (tervezetten)

Semmilyen problémám nem volt, de az igaz,hogy a kicsi a 36. hétre született.


Anno kérdeztem a dokit,hogy korai-e, azt mondta, hogy miért lenne?

Nem csinálnám másképpen :)

Olyan jó tesók <3

2014. okt. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!